Kolay Hobiler

Kaçak Gelinler Çıtı Pıtı Kibar Tığ İşi Yapılışı

22 Temmuz 2019
Kaçak Gelinler Çıtı Pıtı Kibar Tığ İşi Yapılışı

Kaçak gelinler tığ işi oya modeli çıtı pıtı görünen kibar bir oya modelidir. Çeyizlik başörtülerininde kullanılan sıralı bir örnektir.

Hanımların ev ve misafirlik ortamında bir şeyler üretmek istemesi birçok farklı el işinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu el işleri arasında da hem kolay şekilde üretilebilen hem de her yerde işlenebilen çeşidi genelde tığ işleridir. Tığ ile yapılan el işlerinde yazmalar ve havlu kenarına işlenen danteller hiçbir zaman modasını yitirmeyen el işleridir. El işi yapımında yazma kenarına oya işlemeyi tercih eden kadınlar çok farklı model seçeneklerinden yararlanabiliyorlar. Bu modelleri gerek internet ortamında model paylaşımı yapan platformlardan gerekse oya kitaplarından rahatlıkla bulabiliyorlar. Özellikle farklı ve daha karmaşık model arayanlar internet olanaklarından çok geniş ölçüde yararlanabilirler. Yazma oyaları içerisinde kolay olan modeller de vardır. İlk olarak el işi yapmaya bu kolay modellerden başlayabilir ve daha sonra da el işinizi geliştirerek daha karmaşık olan modeller ile devam edebilirsiniz.

Kaçak gelinler tığ oyası modeli

El İşi İçerisinde Tığ Oyalarının Yeri

El işleri kadınları oyalayan en iyi aktiviteler olsa da bunların içerisinde bulunan tığ oyaları yeri çok farklı olan el işleridir. Hemen her yerde kullanılabilen ve her yörede modası geçmeyen yazma kenarı oyaları farklı desen ve renklere sahiptir. Genç kızların ve başlarını örten kadınların mutlaka bilmesi gereken el işleridir. Geleneksel Türk toplumunun birer parçası haline gelen bu oya modelleri her geçen gün farklı bir model ile kadınlara çeşitli olanaklar sunuyor. Sizler de anlatımı olan oya modellerini inceleyerek el işi yapmaya başlayabilirsiniz.

Kaçak Gelinler Tığ Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.