Kolay Hobiler

Kaçan Kız Eteği Tığ İşi Kum Boncuk Oyası Yapımı

15 Eylül 2019
Kaçan Kız Eteği Tığ İşi Kum Boncuk Oyası Yapımı

Artık daha güzel bir tığ işi oyası ile başörtülerinizi süsleyebilirsiniz. Kum boncuklar ile yapılan kaçan kız eteği modeli.

Ülkemizde en çok sevilerek yapılan el işlerinden bir tanesi örgülerdir. Örgüleri genellikle hanımlar hobi olarak yapıyorlar. Birbirinden güzel örgü modelleri kadınların hünerli ellerinden çıkmaktadır. Örgü işler aslında en çok yapılan ve ülkemizde en çok tercih edilen tığ oyaları oluyor. Tığ işleri en çok çeyizlik ürünlerini tercih ediliyor. Tığ işinden yapılan çeyizlik işler genç kızların çeyizlerine koyularak çeyizleri tamamlanıyor.

Kaçan Kız Eteği Tığ Oyası Modeli

Çeyizlik tığ oyası modelleri kadınlar tarafından yapılır. Genç kızı olan her kadın tığ işinden birkaç model çeyiz için hazırlar. Çeyiz için en çok oyalar tercih edilir. En çok tercih edilen oya modelleri ise havlu kenarları oluyor. Havlu kenarı oyaları kadınların marifetli ellerinden çıkarak birbirinden güzel modellerle örülüyor. Sizin seçmiş olduğunuz havlunun kenarına göre bir tığ işi yaparak çok güzel havlu modelleri elde edebilirsiniz. Tığ işleri genellikle ince tığlardan örülür. Tığ modelleri arasında en çok sevilenler ise tülbent kenarları oluyor. Tülbent oyalarını kadınlar hem çeyizleri hem de günlük hayatta rahat bir şekilde kullanabiliyor. Tülbent oyası modelleri çok çeşitte vardır. Birbirinden güzel tülbent oyası modelleri için İnternet’ten faydalanabilirsiniz. İnternette birbirinden güzel sitelerde tığ modelleri bulunur. Tulum modellerine nasıl yapıldığını videolu olarak bulabilirsiniz. Videolara bakarak Sizler de birçok modelde tığ işi örebilirsiniz. İstediğiniz renk ve modelde ip alarak farklı tarzlarda tığ işlerini deneyerek farklılık yaratabilirsiniz.

Kaçan Kız Eteği Tığ Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.