Kolay Hobiler

Kadın Örgü Modellerinde Kullanılan Fıstık Motifleri Yapımı

18 Haziran 2019
Kadın Örgü Modellerinde Kullanılan Fıstık Motifleri Yapımı

Şallar, yelekler, hırkalar gibi kadın örgü modellerinde sıklıkla karşılaşılan fıstık motiflerini dakikalar içerisinde öğrenmek ister misiniz?

Örgü Fıstık Motifleri

Örgü örmek dünyada genelde kadınların boş zamanlarını değerlendirip el emeği kazak, hırka, ceket, çorap ve bluz vb. ürünler üretmesidir. Herkesin yapabileceği bir iş olan örgü örmek hatta bazı erkeklerin de örüldüğü görülmektedir. Boş vakitlerini değerlendiren kişilerin bu işi hobi amaçla başladığı örgü işinden kazanç sağlayarak ailesine katkıda bulunabilir. Bir çok ülke ve şehirlerde terapi amaçlı da tercih edilen örgü örmenin insanların ruhsal ve zihinsel bakımdan da çok rahatlattığı ve kişilerin güzel ürünleri ortaya çıkarmasının kişinin özgüvenin artmasına yardımcı olduğu tespit edilmiştir. Her evlenecek kız ve erkeklerin mutlaka çeyizlerinde annelerinden veya kendilerinin yaptığı örgü, dantel, şişten örülmüş eşyalar bulunmaktadır. Çeyizlerin olmazsa olmazı olan örgü modelleri çok geniş çeşitliliği olduğu için giyimden ev aksesuarına kadar birçok alanda hem süs olarak hem de ihtiyaç olarak tercih edilir. 

Hayatımızda Örgünün Önemi

Herkes elbette ki büyüklerinden örgü öğrenmeye çalışmış ve öğrenmiştir. Örgü örmek Türk kültüründen vazgeçilmez olduğu gibi birçok ülkelerde çok sevilerek yapılan bir hobidir. Giyimin yansıra günümüzde çocuklarının sağlığı için ebeveynlerin organik olduklarını düşündükleri el örgüden yapılmış oyuncaklar tercih etmesidir. Plastikten ve başka zararlı maddelerden üretilmemiş olan örgüden yapılmış oyuncaklar çocukların büyüme çağında çocukların zihinsel ve sağlık açısından birçok yararı vardır. Tığ ve şiş örgüde herkesin örebileceği çok basit modeller olduğu için ilk defa öreceklerin bile çok güzel şeyler ortaya çıkarabilir.

Örgü Fıstık Motifleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.