Kolay Hobiler

Kadın ve Bebek Örgüleri İçin Kaburga Örgü Modeli Yapımı

30 Eylül 2019
Kadın ve Bebek Örgüleri İçin Kaburga Örgü Modeli Yapımı

Kadın ve bebek örgülerinde kullanılan kaburga örgü modeli. Şiş ile örülen bu muhteşem örgüyü hemen öğrenmek ister misiniz?

Kadın Örgü Modelleri

 Kadın giyiminde örgü kıyafetler, aksesuarlar sıklıkla tercih edilmektedir. Örgüden yapılan yelekler, hırkalar, kazaklar, atkılar, kolye gibi değişik aksesuarlar, şallar ve daha pek çok ürün bulunmaktadır. Kadın örgüleri yazlık ve kışlık örgüler olmak üzere genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Yazlık kadın örgüleri ince dantel iplikleri ile veya ince yün iplikler ile yapılmaktadır. Kışlık kadın örgüleri ise kalın yünlü, pamuklu iplikler ile yapılmaktadır.

 Örgü Şal Modelleri

 Örgü şallar kadınların sıklıkla kullanıldığı aksesuarlar arasında yer almaktadır. İnce iplikler ile yapılan şık ve zarif şallar daha çok aksesuar niyeti ile kullanılırken kalın iplik ile yapılan şallar ise kış aylarında soğuktan korunmak içinde kullanılmaktadır. Örgü şal yapımında daha çok krem, beyaz ve pudra gibi renkler kullanılmaktadır. Tek renk ile yapılan şalların yanı sıra birden fazla ipin kullanıldığı şal modelleri bulunmaktadır. Şal modellerinin bazıları tek parçadan oluşurken bazıları ise motiflerin birleşimi ile ortaya çıkmaktadır. Şal örgü modelleri ve örneklerini inceleyerek dilediğinizi yapabilirsiniz.

Kaburga Örgü Modeli Yapımı

 Örgü Yelek Modelleri

 Kadın giyiminde sıklıkla tercih edilen örgü yeleklerin pek çok modeli, rengi ve deseni bulunmaktadır. Bel hizasında olan modellerin yanı sıra uzun dize kadar tunik gibi uzanan yelek modelleri de bulunur. Örgü yeleklerde krem, beyaz, pudra, pembe, mavi tonları, gri, siyah en sık kullanılan renklerdir. Bu renkleri tek halde kullanarak yelek örebileceğiniz gibi iki veya daha fazla rengi bir araya getirerek şık bir örgü yelek elde edebilirsiniz.

Kaburga Örgü Modeli Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.