Kolay Hobiler

Kalem Gibi Görünen İğne Oyası Modeli Yapılışı

11 Şubat 2020
Kalem Gibi Görünen İğne Oyası Modeli Yapılışı

Kalem gibi görünen iğne oyası modeli son moda oyalardan bir tanesidir. Kısa bir video ile modelin anlatımı yapılmıştır.

İğne Oyalarının Tercih Edilme Nedeni

İğne oyaları pek çok nedenden ötürü tercih edilir. Bunların başında, konulduğu ortamlarda çok şık durması ve yapan kişiye mutluluk vermesidir. İğne ile çok sayıda örtü ve kıyafet tasarlanıp, yapılabilir. Bu konuda kişisel fikirler üretilebildiği gibi, bazı resimli kaynaklardan da yararlanılabilir.

Anlatımlı oya modelleri, her zaman çok çarpıcı tasarımlarla doludur. Bu konuda el işi dergilerinde özgün tasarımlara rastlamak mümkündür. Yapan kişinin ruh halini ve zevkini yansıtan iğne işleri ile zarif modeller meydana getirilecektir. İğne yapan kişiler, işlerinin bitiminde meydana getirdikleri örtüyü sererken son derece mutlu olacaklardır. Hem evlerini güzelleştirecek hem de çevreden övgü ve takdir alacaklardır. İğne ile yapılan işler, hediye olarak da verilebilir. Emekle dolu olan bu tasarımlar, alan kişiyi de son derece mutlu edecektir.

Kalem İğne Oyası Modeli Yapılışı

Çeyizlerde İğne İşlerinin Önemi

Türk Kültürü’nde çeyiz geleneği yaygındır. Son dönemlerde, eski dönemlerdeki kadar detaylı olmasa da yine de bu gelenek devam ettirilmektedir. Çeyiz hazırlarken en büyük payı, el işleri almaktadır. Özellikle, rengârenk tülbent oyaları, tüm çeyizlerde en fazla öneme sahiptir. Havlu kenarları, masa örtüleri de çeyizlerde bulunan iğne işleridir. İğne işleri, boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için de önemli uğraşlar arasındadır. Bu sayede hem keyifli hem de yararlı vakitler geçirilmiş olacaktır. Günümüzde iğne işleri ile ilgili çok sayıda kurs ve öğretici görsel kaynak yer almaktadır.

Kalem İğne Oyası Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.