Kolay Hobiler

Kalıp Gibi Dalda Dört Çiçek Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

1 Ekim 2019
Kalıp Gibi Dalda Dört Çiçek Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Kalıp gibi duran dalda dört çiçek oyası tığ işi ile yapılan harika bir oya modelidir. Videolu anlatım ile tığ oyasını buradan öğrenebilirsiniz.

Tığ İşleri İle Zevkli Modeller

Tığ işleri, hem modellerinin zarifliği hem de şıklığı açısından tercih edilirler. Bu bakımdan pek çok hanım keyifle bu tasarımları yapacaktır. Hem kolay yapılışı hem de model çeşitliliği açısından önerilecek el sanatları arasındadır.

Havlu kenarları, tülbentlerde, kullanımları son derece yaygındır. Ev dekorasyonlarında da kullanılmaktadır. Perde, masa örtüleri, yastık kılıflarında değişik motifleri görmek mümkündür. Takılarda da zengin içerikleri bulunur. Gözlük ve kolye sapları, küpe uçlarında kullanılmaktadır. Bu konuda çok sayıda kurs açılmıştır. Sergilenen bu ürünler, büyük ilgi görmektedir. Tığ işinin temeli zincir çekmeye dayanır. Bu kadar basit bir temel metot ile çok şık modeller yaratılacaktır. Tek yapılması gereken, tığ işleyen kişinin biraz sabır göstermesidir.

Kalıp Gibi Dalda Dört Çiçek Tığ İşi Oya Yapılışı

Tığ İşine Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Tığ işine yeni başlayanlara öneri, sabırlı olmalarıdır. Bu konuda, öğrenebilecekleri çok sayıda kaynak bulunmaktadır. Her biri birbirinden şık tasarımlar, bu kaynaklara bakılmak suretiyle rahatlıkla yapılabilir.

Tülbent oyaları, sehpa örtüleri, çeyizlik tasarımlar, tığ işleri ile yapılmaktadır. Hem dekoratif amaçlı kullanılacak hem de kişisel süs eşyası olarak ta kullanılabilecektir. Modellerde desen tasarımı, kişinin hayal dünyasına bağlı olarak ta yaratılabilir. Biraz zaman ayırarak, bu keyifli el sanatı ile çok şık modeller yaratmak mümkün olacaktır. Boş zamanlarını geçirmek isteyenler için de önerilecek hobilerin başında gelir. Bu el sanatını ilerleterek, aile bütçesine katkı sağlamak ta mümkün olabilir.

Kalıp Gibi Dalda Dört Çiçek Tığ İşi Oya Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.