Kolay Hobiler

Kalıp Gibi Her Görenin Yaptığı Tığ İşi Oya Modeli Anlatımı

3 Kasım 2019
Kalıp Gibi Her Görenin Yaptığı Tığ İşi Oya Modeli Anlatımı

Kalıp gibi görünen ve her görenin yapmış olduğu tığ işi oya modelini sizde öğrenmek isterseniz videosuyla öğrenebilirsiniz.

Tığ oyaları, şıklığı ve kullanım alanlarının fazla olmasıyla birçok hanım tarafından yapılan el işleri arasındadır. Tığ işini yapmak son derece kolaydır. Hem yapılışları zevkli hem de oldukça rahattır. Bu konuda destek olacak pek çok kaynak bulunur.

Bu kaynakların başında anlatımlı oya modelleri zenginliği olan dergiler başta gelecektir. Görsel içerikleri zengin ve anlatımları kolay olan dergi ve kitaplar, pek çok hanımın bu işlere yönelmesine katkı sağlayacaktır. El sanatları, son zamanlarda dışarıda ve ülkemizde oldukça ilgi görmektedir. Yaşam alanlarını güzelleştiren el sanatları, emeğin en güzel örneklerini sunacaktır. Burada yapan kişiye düşen sadece, sabır ve emek göstermektir. Sürekli yapılan tığ işleri zamanla, yapan kişinin daha da hızlanmasını sağlayacaktır.

Her Görenin Yaptığı Tığ İşi Oya Yapılışı

Tığ işleri, birbirinden şık modellerle doludur. Evleri süsleyen örtüler kadar giyim eşyalarında da kullanım alanları son derece geniştir. Özellikle, yelek ve şallarda çok şık tasarımlarını görmek mümkündür. Hırka yakalarında ve sehpa örtülerinde zarif tasarımlarını görmek mümkündür. Tığ işlerini yaparken, boş zamanlar faydalı bir şekilde değerlendirilecektir. Hediyelik olarakta tasarlanabilen tığ işleri, alan kişiyi de oldukça mutlu edecektir. Hem zarif hem de kolay yapılışları sayesinde herkesim tarafından uygulanacak el sanatları içerisindedir. Bu işleri ilerletmek isteyenler için çok fazla sayıda kursta mevcuttur. Bu sayede aile bütçesine de katkı sağlamak mümkün olacaktır

Her Görenin Yaptığı Tığ İşi Oya Yapılışı

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.