Kolay Hobiler

Kalıp Gibi Olan Şeker Mi Şeker Tığ İşi Oya Modeli

15 Ocak 2020
Kalıp Gibi Olan Şeker Mi Şeker Tığ İşi Oya Modeli

Yazma kenarına işlendiği zaman kalıp gibi duran ve şeker mi şeker görünen tığ işi kenar oyası. Şeker gibi oyayı hemen yapmayı sende öğren!

Dinimizde büyük yere sahip olan mevlütler hemen hemen her konu için yapılmakta ve okunmaktadır. Ev alma, evlilik, cenaze ve bebek mevlüdü gibi birçok mevlüt Allah’ın bize verdikleri için şükür etmenin bir yoludur. Bu mevlütlerde çeyizlik tülbentler, yazma modelleri kendini göstermektedir. 

Her kadının çekmecesinde mutlaka bir tane iyi işlenmiş yazma oyası bulunması ihtiyaçları karşılayacaktır. Mevlütlerde hemen kullanacağınız ve her kıyafetinize uyum sağlayacak modeller kurtarıcınız olacaktır. Tığ işi olan bu tülbent oyaları için genellikle beyaz tülbent üzerine beyaz tığ oyaları ya da toz pembe tülbentler üzerine beyaz tığ oyaları tercih edilmektedir. Krem rengi tığ oyası da yazma kenarlarını süsleyen bir diğer renktir. Bu modellere boncuk veya pul eklenerek sizin tercihinize göre değişiklik göstermektedir.

Şeker mi şeker tığ oyası

Kendi zevkinizi dilediğinizce yazma kenarlarına yansıtabilirsiniz hanımlar. Mevlütlerde el emeği göz nuru yazmanızı kullanmak sizi mutlu edecektir. Tığ oyasını yapmaya başlamadan önce örgünün durumuna göre tığınızı seçebilirsiniz. Pamuk iplik kullanmanızı tavsiye ederiz. Keyifli bir örgü için tek yapmanız gereken bu videoyu açarak izlemek, yeni modeller öğrenmek ve uygulamak. Tabii ki bir de yeterli zamanı kendinize tanımak hanımlar. Mevlütlerde kullanabileceğiniz ve yazma kenarları süsleyeceğiniz keyifli bir tığ oyası diliyoruz. İyi seyirler.

Şeker Mi Şeker Tığ İşi Kenar Oyası

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.