Kolay Hobiler

Kat Kat Dizili Barış Çubukları Örgü Modeli Yapılışı

25 Temmuz 2019
Kat Kat Dizili Barış Çubukları Örgü Modeli Yapılışı

Kat kat dizili olan barış çubukları örgü motiflerinin birleşmesi ile ortaya çıkan bir model. Heyecanla yapacağınız bir örgü modeli daha.

Örgü örmeyi seven kadınlar için model bakımından oldukça geniş alternatifler bulunuyor. Bunlardan birisi de yelek modelleridir. Yelek ve hırka gibi ürünler örgü modelleri içerisinde en çok üretilen el işleridir. Özellikle bebek hazırlığı yapan kadınlar bu konuda son derece geniş model avantajlarına sahiptir. Örgü modelleri içerisinde en çok tercih edilenler bebek örgüleri bulunuyor. Bebek örgüleri yapabilmek için tercih edilmesi gereken ipler ve şiş kalınlıkları özeldir. Narin ipler ve şişler kullanılarak yapılan bu el işlerinde kadınlar bebeklerin cildinin tahriş olmayacağı şekilde yelek ve hırka örmeye gayret ediyorlar. El işleri olarak örgülerin kadınlara birçok yönden önemli katkısı bulunuyor. Son derece sevimli modeller içerisinden dilediğinizi seçerek örme işlemine başlayabilirsiniz. 

Barış Çubukları Örgü Modeli

Örgü Modellerindeki İnce Zarafet

Model seçeneklerini değerlendirmek isterseniz çok geniş bir skala olduğunu bilmeniz gerekiyor. Çünkü bu örgüler de kadınlar oldukça üretken olduklarından her geçen gün daha da fazla model türetiliyor. Örgü modelleri içerisinde bebek örgüsü yapmayı düşünüyorsanız yakadan başlama yelek modellerini çok rahat bir şekilde örmeye başlayabilirsiniz. Yakadan başlama bebek yelekleri belli bir sayıda başlanan yeleklerdir. Bu modellerde sayılara ve kesme yerlerine büyük bir özen gösterilmesi gerekiyor. Aksi halde modellerde düzeltilmesi zor hatalar ortaya çıkabiliyor. Gereken titizliği gösterdiğinizde hiçbir sorun yaşamadan modelinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Örgülerin en önemli aşaması ise ilmek almayı bilmektir. Doğru taraftan alınan ilmek sizi kolay kolay yanlışa götürmeyecektir. 

Barış Çubukları Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.