Kolay Hobiler

Kaynana İstedi Gelin Yaptı Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

28 Kasım 2019
Kaynana İstedi Gelin Yaptı Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

En beğenilen oya modellerini yapmaya devam ediyorum. Kaynana istedi gelin yaptı tığ işi modelini sizin de çok seveceğinizi düşünüyorum.

Tığ oyaları bizim eskimeye yüz tutmuş geleneklerimiz arasındadır. Ama aslında halen pek çok yerde kullanılır ve hazırlayan kişinin sabrını, metanetini ve özenli emeğini yansıttığı için çok değerli işler arasındadır. Eğer ev ekonomisine katkıda bulunmak ve boş vakitlerinizi güzel bir şekilde değerlendirmek isterseniz oya anlatımı yapan sitelerden faydalanarak siz de özel ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Bu tür oyalar eskiden sehpaları ya da vitrinleri, hatta masaları süslemek için kullanılırdı. Şimdi daha çok bu tarz süslemeler ya da örtüler için hazır satın alınmış ürünler tercih ediliyor. Herkesin satın alabileceği bu tarz eşyalar yerine kendi işlediğiniz oyalarla daha estetik hale getirilmiş masa ve sehpa örtüleri girdiği her yeri daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşturur.

Tığla Yapılan Örgü Modelleri

Tığla işlenen örgü modelleri arasında çok fazla seçenek vardır. Eğer araştırma yapar ve hepsini incelerseniz mutlaka çok beğeneceğiniz ve sizi yansıtacağını düşündüğünüz bir model bulabilirsiniz.  Bu model herhangi bir sehpanın üzerinde ya da masa örtüsünün kenarında çok güzel görünebilir. Aslında eskiden tamamen tığ işinden oluşan masa örtüleri de işlenirdi. Oldukça uzun saatler ve emek getiren böyle bir işleme yorucu olabilir. Ama hazırlayan kişinin her anını ve emeğini yansıttığı için değeri çok büyük olur. Kullanıldığında evinizi ya da mekânınızı çok daha özel bir hale getirir ve ayrıca yıpransa bile yıllar boyu saklanacak özel bir hediye olur.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.