Kolay Hobiler

Kaynanalar İçin Tığ İşi Sırıtık Gelin Oyası Yapılışı

5 Ocak 2020
Kaynanalar İçin Tığ İşi Sırıtık Gelin Oyası Yapılışı

Kaynanalar gelinlerine yapsın diye tığ işi ile yapılan sırıtık gelin oyası. Bu oya modeli ile çok güzel işler çıkarılıyor.

Elişi, yüzyıllardan beri kadınlar için nesilden nesle aktarılan harika bir altın bilezik niteliğindedir. Yüzlerce elişi çeşidi arasında en çok ilgi gören tığ işi modellerin işlemesidir. Kadınlar bir araya geldiğinde çay, kahve ve muhabbet eşliğinde herkes işlemekte oldukları elişi modelini eline alırlar. Bu şekilde hem kaliteli zaman geçirirler, hem de bir arada olup muhabbet etmenin keyfini çıkarırlar. Elişi yapmayı bilen kadınlar, hiç bir zaman para konusunda sıkıntı yaşamazlar. Çünkü çok eskiden de olduğu gibi özellikle çeyiz hazırlığı içinde olan genç kızların, sandıklarını süsleyen çeyizlik yazmalar çok güzel fiyatlardan satılabiliyor. 

Sırıtık Gelin Oyası

Tığ Oyaları ve Çeşitleri Hakkında Kısa Bilgiler 

Tığ oyaları arasında yüzlerce hatta binlerce farklı model bulunuyor ve her geçen gün daha yeni modeller ortaya çıkıyor. Kadınlar günlük yaşamlarında karşılaştıkları yorucu tempo sonrası, tüm streslerden arınmak ve zihinlerini tazelemek amacı ile elişi yaparak kendilerine vakit ayırmanın mutluluğunu yaşarlar. Günümüzde uzman hekimlerin bile önerdiği elişi yapmak, ileriki yaşlarda erken bunama, hafıza kaybı ve Alzheimer gibi hastalıklara yakalanmamak için en etkili yöntemdir. Bazı durumlarda tedavi niteliği bile taşır. Yani elişi yaparak en sevdiğiniz hobiyi gerçekleştirmenin keyfine varırsınız. Hem maddi olarak güzel rakamlardan oluşan bütçeler elde edebilir, hem de zihninizi sürekli canlı ve taze tutmayı sağlarsınız. Ayrıca bir şeyler üretmenin mutluluğu da paha biçilemez. Tüm bu sebeplerden dolayı hadi siz de bir tığ ve ip alarak ise başlayın. 

Sırıtık Gelin Oyası

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.