Kolay Hobiler

Kaynanaların Gelinlere Yelek Yaptığı Lale Yaprakları Örgü Modeli

6 Nisan 2019
Kaynanaların Gelinlere Yelek Yaptığı Lale Yaprakları Örgü Modeli

Kaynanaların gelinlerine yelek örmüş oldukları, lale yaprakları örgü modeli bayan yeleklerinde, bebek yeleklerinde ve sayısız bir çok örgü çeşitlerinde kullanılabilir.

Kaynanaların gelinleri için örmüş oldukları örgülerde kullanılan ve çok beğenilen bir örgünün nasıl yapıldığını sizinle paylaşmak istiyoruz. Çok ama çok uzun yıllardır kaynanalar gelinlerine çeyizlik hazırlarlar. Ülkemizde gelenek haline gelen çeyizlik hazırlama işinde örgü örmek de yer alıyor. Örgü ile yapılan işler de çeyiz bohçalarında mutlaka yer alıyor. Gelin yelekleri de bunlardan birisidir. Kaynanalar gelinlerine kendi el işleri ile yapmış oldukları yeleklerden örerler. Bu yazıda paylaşmış olduğumuz lale yaprakları örgü modeli de gelin yeleklerinde kullanılan şık bir şiş işi örgü modelidir. Bayan yelekleri dışında bebek örgülerinde de kullanılır.

Lale Yaprakları Örgü Modeli

Gönül hanımın anlatımıyla bu örgü tekniğini öğrenebilir yaşlı genç, çocuk bebek demeden her kesimden kişiye örgüler örebilirsiniz. Lale yapraklarının tüm yapılış aşaması aşağıdaki videodadır.

Lale Yaprakları Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.