Kolay Hobiler

Kaynanama Dert Oldu Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

2 Aralık 2019
Kaynanama Dert Oldu Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Kaynanalara dert olan yeni gelinlerin yaptığı Tığ işini buradan öğrenip yapmaya ne dersiniz? Çok farklı ve güzel bir oya modeli.

Günümüzde her kadının bildiği tığ işi hem herkesin göz zevkine hitap etmesi yönünden, hem de harika bir gelir kaynağı olarak hayatımızda yer almaktadır. Çeşit çeşit tığ işleri arasından en çok tercih edilen modeller dantel oyalarıdır. Dantel oya modelleri sonrasında ilk sırayı yazmalar alır. Tığ işi oyalar hakkında herhangi bir bilgi sahibi değilseniz ve öğrenmek istiyorsanız, yanınıza alacağınız bir tığ ve bir ip yeterli olur. Hayatımızın her alanında işimizi kolaylaştıran internetin gücünü kullanarak tığ işi hakkındaki videolardan da yardım alabilirsiniz. İşleyeceğiniz her motif sizi mutlu edecek bu sayede moraliniz de her daim iyi olacak. Aynı zamanda yeni bir şeyler üretmek, beyni sürekli bir şeyler ile meşgul etmek, ileriki yaşlarda yaşayabileceğiniz hastalık risklerini azaltır.

Tığ İşi Yaparken Hangi Konulara Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tığ işi bir modele başlayacağınız zaman, öncelikle tığ numaranız yapacağınız modele uygun olmalıdır. Tabi aynı şekilde ip numaranız da önemlidir. Çünkü kalın bir tığ ile incecik bir dantel ipi ile ya da tam tersi incecik bir tığ ve kalın bir ip ile istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz. Bu iki adıma dikkat ettikten sonra tığ ve ip kullanırken büyüklerimizin tabiri ile eliniz sıkı olmamalıdır. Yani çok ipinizi çok sıkarak hem yaptığınız modele benzemez ve büzüşür, hem de tığ ilmeklere batarken çok zorlanırsınız. Bu durumda da vakit kaybı ve hüsran ile sonuçlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.