Kolay Hobiler

Kaynanamın Altın Dişleri Örgü Modeli Anlatımlı Yapımı

29 Kasım 2019
Kaynanamın Altın Dişleri Örgü Modeli Anlatımlı Yapımı

Kaynanalar için hazırlanmış harika bir örgü modeli. Bu motiflere kaynanamın altın dişleri ismi verilmiştir.

Bir yakınınızın bebek müjdesini duyduğunuzda aklınızda ilk canlanacak olan muhtemelen minik bebek patikleri olacaktır. Özellikle anneanne ya da babaanneler doğacak olan torunları için battaniye, patik, yelek gibi bebek örgüleri örer. Siz de bebeğiniz, torununuz ya da bir yakınınız için minik bir çift patik örmek ister misiniz? 

İlk olarak istediğiniz renkte yumuşacık bir bebe yünü ve bir çift şiş almanız gerekiyor. Sonrasında ise beğendiğiniz modeli, anlatımlı örgüler bulunan bir sayfadan öğrenip örebilirsiniz. Daha sonrasında ise ördüğünüz örgüleri hediye edebilirsiniz.

Minicik ayakları ısıtmak için sevgi ile örülen örgüler vardır. Kadınlar bebek görmeye giderken hazır çorap, battaniye, kıyafet almak yerine kendi elleri ile ördüklerini tercih ederler genelde. Sevgi ile örülmüş kıyafetler, daha anlamlı hediyelerdir. Bebekler için örülecek çok fazla çeşit örgü modeli vardır. Rengârenk de yumuşacık yünler vardır. Her renk yün olsa da bebekler için genellikle daha soft renkler tercih edilmektedir. Uçuk pembe, tatlı kırmızı kız bebekler için; açık mavi ve yeşil erkek bebekler için; sarı, krem ve beyaz ise her iki cinsiyet için de tercih edilebilir.

Kaynanamın altın dişleri örgü modeli

 Bizim geleneklerimizde, örgünün ayrı bir yeri ve ayrı bir anlamı vardır. Bebek ziyaretine gidilirken örgü bir çift patik, el emeği bir battaniye ya da üzeri süslenmiş el örgüsü ufak bir yelek çok güzel anlam verir. O bebeğe ve ailesine verilen değeri ifade eder. Ördüğünüz örgü, dostlukları ve aradaki sevgi bağını güçlendirecektir.

Kaynanamın Altın Dişleri Örgü Modeli

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.