Kolay Hobiler

Kaynanası Gelinine Yapar Tığ İşi Çıtır Çıtır Şahane Oya

11 Eylül 2019
Kaynanası Gelinine Yapar Tığ İşi Çıtır Çıtır Şahane Oya

Tığ işi ile kaynanaların gelinlerine yaptıkları başörtülerinde kullanılan çıtır çıtır görünen şahane oya modelinin anlatımı burada!

Modern Tığ İşleri

Tığ oyaları ülkemizde sevilerek örülüyor. Örülen bu işler kadınlar tarafından beğenilerek kullanılıyor. En çok çeyizlik ürünleri tercih edilen tığ işlerinin birçok modeli mevcuttur. Tığ işleri çeyizler için en çok havlu kenarları, oya, yazma kenarı olarak örülüyor. Tülbent oyaları da halkımız tarafından beğenilerek kullanılıyor. Sizler de çeşitli oya modelleri örerek farklı farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Çeyizlik olarak dantel modelleri de ülkemizde en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Tığ İşi Kaynanası Gelinine Yapar Oyası

Tığ İşleri Seviliyor

Tığ İşlerini örmek ne kadar zor olarak görünse de aslında, internetten bakarak çeşitli örgüler örebilirsiniz. Faklı modellere internetten bakarak ulaşabilirsiniz. Birçok tarzda tığ işi örgülerini internet ortamından bakarak örebilirsiniz. Yazmalar kadınların günlük hayatta kullandığı bir tülbent çeşididir. En çok yazma oyaları kadınlar tarafından sevilerek kullanılıyor. Yazma oyalarının çeşitli modelleri vardır. Değişik modellerde yazma kenarları örerek farklı farklı kullanabilirsiniz. Tığ işlerinden yapılmış aksesuarlar da kadınlar tarafından beğenilerek kullanılıyor. Tığ İşlerinden yapılan çanta ve kemerler kadınlar tarafından beğeniliyor. Özellikle annelerin en çok dikkat ettiği oyuncaklar tığ işinden yapılıyor. Bu sayede bebekler için sağlıklı bir oyuncak modeli ortaya çıkmış oluyor. Anneler ise bebek ve çocukları için bu oyuncakları gönül rahatlığı ile kullanılıyor. Çünkü daha sağlıklı bir oyuncaktır. Tığ işlerinden kadınlar birçok modelde örgü modeli örüyor. Tamamı ile kadınların hayal gücüne kalmış olan bir örgü modelidir.

Tığ İşi Kaynanası Gelinine Yapar Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.