Kolay Hobiler

Kel Başa Şimşir Tarak Sıralı Tığ İşi Oya Modeli

16 Temmuz 2019
Kel Başa Şimşir Tarak Sıralı Tığ İşi Oya Modeli

Yaprak desenli tülbentte yaptığım kel başa şimşir tarak sıralı tığ işi oya modeli çok güzel oldu. Benzer yazmalarda bu modeli kullanabilirsiniz.

Tığ işleri kadınlar için önemli zaman geçirme araçlarıdır. Zamanla bu işler aynı zamanda kadınlar için birer geçim kaynağı haline de geldi denilebilir. Birçok kadın semt pazarlarında ya da kadın el işi pazarlarında bu tarz el işleri yaparak geçimlerini sağlıyorlar. Çok iyi bir gelir sunan yazmalar kadınlar için oldukça önemlidir. Çeyizlerde bulunması, günlük yaşantıda kullanılması hatta moda açısından birer aksesuar haline gelmesi oya modellerini kadınların en sevilen el işlerinden biri haline getirmiştir. Yalnızca başını kapatan hanımlar bu yazmaları kullanmıyorlar. Aynı zamanda kıyafetlerini tamamlaması açısından da bu el işleri ile yapılan yazmalardan yararlanan kadınlar mevcut. Şık ve son derece canlı duran oya modelleri kadınlara farklı açılardan önemli katkılar sunuyor.

Oya Modellerinde Farklı Tasarımlar

Yazmaların kenarlarına işlenen oya modelleri çok farklı tasarımlar sunuyor. Kaliteli duruşu ve renkli oya seçenekleri ile yazmalar her kadının beğendiği aksesuarlar olmuştur. Oya modelleri işlemek her kadının ilgisini çekse de bazı kadınlar bu ürünlerde biraz çekimser kalabiliyor. Ancak bu sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Yazma kenarına tığ ile ilmek atmayı yapabilen her kadın oya işlemeyi de öğrenebilir. Anlatımlı ve videolu oya modelleri sayesinde çok rahat bir şekilde sizler de istenilen modelleri başarı ile uygulayabilirsiniz. Bu modeller de seçenekleriniz son derece geniş olmakla birlikte renk skalası da oldukça fazladır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.