Kolay Hobiler

Kesişen Yollar Mevsimlik Şal ve Bluz Örgü Modeli Yapımı

3 Temmuz 2019
Kesişen Yollar Mevsimlik Şal ve Bluz Örgü Modeli Yapımı

Yapacağınız mevsimlik şal ve bluzlarda kullanabileceğiniz kesişen yollar örgü modeli. Motiflerin nasıl çıkarıldığını burada gösteriliyor.

Eski zamanlardan, beri süregelen el sanatları alışkanlıkları sayesinde günümüzde birçok el sanatının ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur.  El sanatları içerisinde, en çok tercih edilen el emekleri içerisinde örgü modelleri ortaya çıkıyor.  Birçok farklı renk ve model ile istenilen kalınlıktaki iplerin bir araya gelerek ortaya koyulması efsanevi güzelliklerin ortaya çıkmasına yardımcı olur.  Tüm bu süreç en, başından itibaren bakıldığı takdirde birçok kültür ve izleri de beraberinde görebiliriz.  Isınmak amacı ile baştan örgü modelleri üretilirken,  kadınların en çok tercih ettikleri hem süslenmek ısınabilmek amacıyla şal modeli ortaya çıkmıştır.

Kesişen Yollar Örgü Modeli

Örgünün Zaman İçerisinde Yolculuğu

Örgü sanatı,  geçmiş yıllardan beri var olan el emekleri sanatları olduğu için zamanla birlikte üzerinden geçmişin taşınan izle ile beraber görmek mümkündür.  Zamanın getirmiş olduğu motifler,  desenler ile daha da şekillenerek birçok güzellikteki motiflerini ortaya çıkmasına yardımcı olur. Örgü motifleri ile beraber günlük hayat içerisinde,  birçok modellerin oluşturmasına ve yeni ürünlerin ortaya çıkmasına çok etkilidir. Örgüler sayesinde, kızlar evlenirken çeyizleri içerisinde koyulan el örgüleri arasında yelekler, patikler, lifler, bebek örgüleri gibi birçok ürünlerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Bu el emekleri,  aynı zamanda kişi istediği şekilde satabilir. Ek kazanç elde etme imkânını da sağlamış olur. Bu sayede örgüler,  aynı zamanda kişilerin var olan psikolojik sorunların çözümünde de iyi gelen aktivitelerden arasında da diyebiliriz. Hemen hemen herkes öğrenebilir bu sanatı.

Kesişen Yollar Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.