Kolay Hobiler

Keyif Dolu Üç Renkli Örgü Modeli Anlatımlı Yapımı

26 Kasım 2019
Keyif Dolu Üç Renkli Örgü Modeli Anlatımlı Yapımı

Yaparken keyif alacağınız örgülerden biri olan üç renkli örgü modeli. Örgüye başladığınız andan itibaren bitene kadar zevkle öreceksiniz.

Tığ, şiş ve günümüzde hızla yayılmakta olan makineler ile iplerin ilmekler aracılığıyla birleştirilmesiyle oluşturulan ürünlere örgü adı verilmektedir. Giyim ve süsleme sanatında birçok ürün örgü formatında üretilebilmektedir. Örgünün kökenine baktığımızda insanlar çeşitli ihtiyaçlarını bu şekilde gidermişlerdir. Bazen örgüden bir paspas yapılmış bazen çocuklara kıyafetler örülmüş. Günümüzde de bir şekilde hala varlığını sürdürebilen kültürel unsurlar arasındadır diyebiliriz.

Üç Renkli Örgü Modeli

Örgü Çeşitleri Nelerdir?

Yapılış yöntemi ve kullanılan malzemeye göre isimler almaktadır. Çok çeşitli örgüler bulunur. Örgüler arasında en yaygın olanı tığ ve şiş ile yapılanlardır. Tığ örgüleri daha çok ince işler de tercih edilir. Dantel, yazma oyaları, şal gibi daha birçok örgüyü tığ ile yapmak mümkündür. Şiş ise genelde kışlık örgülerde kullanılan bir malzemedir. Şiş ile çeşit çeşit yelek ve kazak, bere ve atkı daha artırabileceğimiz çokça ürün ortaya konulmaktadır. Tığ ve şiş örgülerinin yanında bir de son zamanlarda çokça rağbet görmeye başlayan makine örgüleri vardır. Örgü bilmeyenler ve zaman problemi olanlara fabrikasyon ürünler daha cazip gelmektedir. Hal böyle olunca tığ ve şiş örgülerini çeyiz kültürünü devam ettiren kişiler tercih etmektedir. Örgü bilen kendisi yapıyor bilmeyen ama meraklı olanlarsa sipariş üzere satın alıyor. Bu durumda bazı kadınlara el emeğini değerlendirerek para kazanma fırsatı sunuyor. Makine örgüleri ne kadar yaygınlaşmış olsa da el emeği ürünlerin duruşu, dokusu ve dayanıklılığı konusunda asla kıyaslanamazlar.

Üç Renkli Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.