Kolay Hobiler

Kibar Tığ İşi Oya Modeli Arayanlara Hoş Bir Örnek

25 Eylül 2019
Kibar Tığ İşi Oya Modeli Arayanlara Hoş Bir Örnek

Kibar tığ işi oya modeli arayanlar için hoş bir örnek anlatımı paylaşıyoruz. Kırmızı motifleri ile yazmalarınıza çok yakışacak.

Tığ oyası yapımına birçok kişi heves etmiştir. Ancak bu heves bazı aşamalar yapılamadığı zaman, kırılabilmektedir. Aslında biraz uğraşıldığı zaman çok güzel tığ oyamodelleriçıkarılabilmektedir. Anlatımlı videolardan destek alarak siz de çok güzel oya modellerini yapabilirsiniz. Yapamadığınız tığ oyalarını sesli ve görüntülü bir şekilde takip ederek kısa sürede örmeyi öğrenebilirsiniz. Eskiden oya öğrenmek isteyen kişiler, büyüklerinin yanına yanaşıp izleyerek öğrenmeye çalışır ve eline aldıktan sonra ufak bir hatası sonucu eline iğne batması ile karşılaşabilirdi. Şimdilerde ise izlediğiniz videolar ile acı çekmeden öğrenebilir ve güzel modeller çıkarabilirsiniz.

Kolay tığ oyası yapımı

Tığoyaları birbirinden farklı modellerle karşınıza çıktığı gibi bu oyalar verilen isimlerde yüzünüzün gülümsemesine sebep olmaktadır. Eşek gözü sıralı tığ, aşkın gözyaşları, Alaaddin’in sihirli lambası, ayrılmaz ikili gibi kolay tığ modelleri isimleri ile hem ilgi çekmekte hem de merak uyandırmaktadır. Kolay tığ oyası yapmak için, tığ oyası tekniklerinin birkaçını öğrenmeniz yeterlidir. Zincir çekme, sık iğne yapma, trabzan yapma gibi teknikleri bir araya getirerek çok güzel oya modelleri yapabilir ve güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Kibar Tığ İşi Oya Modeli  Yapılışı

Yazma kenarlarına oya yapımı

Farklı renkleri kullanarak birbirinden güzel tığ oyaları yapabilirsiniz. En kaliteli ip ve kaliteli tığları seçmeniz oyanızın başarılı olması açısından önemlidir. Oya yapmak için, ince bir tığa ihtiyacınız vardır. Trabzanları bir araya getirerek bile yazma kenarları oyalar ile süslenebilmektedir. Kendi isteğinize göre isterseniz örümcek tekniğiyle isterseniz trabzan tekniğiyle, ya da hepsini bir arada kullanarak yazmalarınızı renklendirebilirsiniz.

Kibar Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.