Kolay Hobiler

Kimse Yapamıyor Dediler İğne Oyası Modelini Ben Yaptım

20 Eylül 2019
Kimse Yapamıyor Dediler İğne Oyası Modelini Ben Yaptım

Kimse yapamıyor, yapılışı çok zor dediler ama ben bu iğne oyası modelini çok rahat yaptım. Eğer hoşunuza gittiyse bana bakarak sizde oya modelini hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Göz Nuru ile Yapılan İğne Oyaları 

Kadınların evde kendi emekleriyle ve göz nuru vererek yaptıkları iğne oyası modelleri hala evlerde kullanılan ve yapılan modeller arasında yer alır. Diğer modellere göre daha zor olsa da yapımı tamamlandıktan sonra ortaya çıkan modeller oldukça gösterişli durur. Zarif görünümü ile kadınların vazgeçilmezi ürünler arasında en güzelidir. Geçmişte büyükler tarafından yapılarak çeyiz sandıklarında koyulan bu eşyalardır. Mutlaka evlenecek olan genç kızlar için hala günümüzde iğne oyası tercih edilir. Boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla da yapılacak eşyaların başında gelir. Ev hanımları boş vakitlerini oyalar ile değerlendirerek ortaya kullanışlı oyalar çıkartırlar.

Kadınlar Tarafından Yapılan İğne Oyası Modelleri 

Günümüzde birçok kadın bu el becerilerini geliştirerek harika modeller yapar. Bir iğne kullanarak ve birbirinden farklı ip çeşitleriyle örülen iğne oyaları günümüzde her alanlarda karşımıza çıkar. Sadece elbise ürünleri içinde değil günümüzde kolye, küpe, bileklik ve çanta yapımlarında kullanılmaktadır. Geçmiş zamanlarda sadece hobi olarak yapılan yazma oyaları şimdilerde ise gelir elde etmek için yapılmaktadır. Çoğu kadın bu işlerin eğitimi alıp ve yapamaya devam ederek satışa sunar. Alıcı oldukça fazla olduğu için evlerde dekorasyon amaçlı olarak ta tercih edilir. Kendi ellerinizle yaptığınız örgüleri uzun yıllar kullanmak da mümkündür. Hazır satılan ürünlere göre daha kaliteli ve uygundur. Sevdiklerinize de hediye etmek için doğru bir seçimdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.