Kolay Hobiler

Kırmızı Siyah Uyumuyla Ortaya Çıkan Tuğ İşi Oya Modeli

5 Ağustos 2019
Kırmızı Siyah Uyumuyla Ortaya Çıkan Tuğ İşi Oya Modeli

Kırmızı ve siyah renklerinin birleşmesiyle ortaya çıkan, tığ işi ile yapılan büyük çiçek motifli tığ işi oya modeli.

Tığ işleri kadınların evlerinde severek işlediği elişi el işidir. Kadınlar ev işlerinden arta kalan zamanda tığ işi yapıyorlar. Tığ işi yapmak kadınları stresi atmasına sebep oluyor. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan tığ işi, her yıl kendini yenileyerek birçok model ortaya çıkıyor. Kadınlar bu modelleri severek deniyor.

Tığ işi bazı kadınlara maddi kazanç sağlıyor. Kadınlar evlerinden çeşitli tığ işleri yaparak satıyor. Özellikle kadınların taktığı en çok oyalı çeyizlik yazmalar. Oyalı yazmalar genellikle Türkiye’nin her bölgesinde ki evlenecek olan kızlar tercih ediyor. Bu yazmaları çeyizine koyuyorlar. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan bir adet. i Çeyizlerde oyalı yazma, dantel, kanaviçe gibi el emeği işler bulundurmak adettendir. Bu yüzden büyüklerimiz çeyizlik için çeyizlik yazmalar işletmekte. Ayrıca birçok kadın bu oyalı yazmaları günlük hayatta kullanıyor.

Kırmızı Siyah Tığ İşi Oya Modeli

Bebekler İçin Tığ İşi Oyuncak

Günümüzde birçok çocuk için oldukça fazla oyuncak çeşidi mevcut. Fakat bunlara ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Bu yüzden Ebeveynler çocukları için genellikle daha sağlıklı oyuncakları tercih ediyor. Hangisi daha sağlıklı, hangisinde kanserojen madde yok araştırıyor. Son zamanlarda sağlık ve güvenlik açısından tığ işinden yapılan oyuncaklar oldukça moda. Hem el emeği göz nuru, hem çok sağlıklıdır. Çocuklar için tığ işinden oyuncak yapan birçok kadın var. Son zamanların en gözde çizgi film kahramanları, ayıcıklar, tavşanlar, bebekler. Kadınlar hepsinin oyuncağını örebiliyor.

Kırmızı Siyah Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.