Kolay Hobiler

Kıskanç Gelin Tığ İşi Oya Modeli Yapımı Merak Ediliyor

30 Eylül 2019
Kıskanç Gelin Tığ İşi Oya Modeli Yapımı Merak Ediliyor

Kıskanç gelin tığ işi oya modeli bir çok kadın tarafından nasıl yapılıyor diye araştırılmakta. Burada oya modelinin detaylı anlatımı mevcut.

Kadınların Vazgeçilmezi Olan Tığ İşi Modelleri  

Kadınların vazgeçilmezi olan el emeği işle artık anlatımlı oya modelleri sayesinde artık çok kolay ve zevkli bir hale gelmiş durumdadır. Hem görüntü açısından oldukça şık durduğu için hem de kullanım yününden kullanışlı olduğu için evlerin içinde yer alır. Özellikle de evde oturmaktan sıkılan kadınların yaparken en mutlu oldukları işlerin başında gelir. Geçmişte sadece kullanılmak üzere yapılan göz nuru işler günümüzde gelir elde etmek için de tercih edilmektedir. Her kadının yapabileceği modeller mevcuttur. Tığ yardımıyla örülen bu oya çeşidi evlenecek olan genç kızlar için ideal bir çeyizdir.

Kıskanç Gelin Tığ İşi Yapılışı

Sevgiyle Hazırlanan Tığ Oyaları  

Tığ işleri hazır satılan ürünlere göre daha kaliteli ve uygundur. Evlerin büyük bir yer alan tülbent oyaları, masa örtüleri, lifler, patiler oldukça ilgi görür. Kendi emeğinizle örülen işler her daim görüntü açısından oldukça şık durur. Ev dekorasyonunda mutlaka kullanılması gereken eşyalardır. Günümüzde kadınların birçoğu bu el becerilerini geliştirerek satıp para kazanmaktadırlar. Alıcısı her daim olan el emeği işler hediye etmek için de tercih edilir. Küçük kız çocukları için birbirinden güzel çantalar, örme kıyafetler yapılır ve uzun ömürlü kullanılır. Düzgün yapıldığı takdirde şahane ürünler elde etmek mümkündür. Yapımı kolay olan bu model sadece bir tığ yardımıyla örülür ve her yerde kullanılır.

Kıskanç Gelin Tığ İşi Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.