Kolay Hobiler

Kız Dedikodusu Örgü Yelek Kazak ve Şal Modeli Yapılışı

24 Kasım 2019
Kız Dedikodusu Örgü Yelek Kazak ve Şal Modeli Yapılışı

Dedikodu örneği diye adlandırılan bu örnek bayan ve bebek yelek, hırka kazak örgü modeli olarak kullanılan yapımı kolay bir şiş işi örneğidir.

Örgü modelleri arttıkça modellerin isimleri de farklılıklar gösteriyor. Çünkü her modele aynı ismi vermek karışıklık çıkaracağından dolayı modellere yeni isimler vermek gerekiyor. Örgü hanem bu modeline dedikodu örneği ismini vermiş. 15 dakikada örgü modelini sesli ve görüntülü bir şekilde anlatarak bitirmiş. Yapımı son derecede basit olan örgü modeli ile kadınlara ve çocuklara tüm örgüleri örebilirsiniz. Bu örnek çeyizlik yelek, dikdörtgen şal ve fularla kullanılabilir. Alize angora gold silmli, orta kalınlıkta ip ve 4 numara şiş kullanılmıştır. Örnek 8 ve 8 in katları ve artı fazladan 3 ilmek olacak şekilde örülüyor. Örgü hanem kanalında ilmeklerin nasıl atıldığını ve motifin ortaya çıkması için gerekli olan ilmek sayısını anlatıyor.

Kız Dedikodusu Örgü Modeli

İlmek sayıları ve yapılan modeli çözdüğünüz taktirde tüm örgülerinizde dedikodu örneğini kullanabilirsiniz. Kolay örgü modelini çıkarmayı dakikalar içerisinde öğrenmek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyin.

Kız Dedikodusu Örgü Yelek Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.