Kolay Hobiler

Kız İstemeye Geldik Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

5 Aralık 2019
Kız İstemeye Geldik Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Kız istemeye geldik tığ işi oya modeli diğerlerinden çok daha farklı ve güzel oldu. Bu modeli de yazma kenarında severek kullanacağınıza eminim.

Kadınların severek işlediği tığ oyaları birçok bakımdan kullanışlı olan ürünlerdir. El becerisi isteyen bu tığ oyalarını yapabilmek için sürekli olarak pratik yapmak gerekiyor. Bazı kadınlar kolay şekilde bu işleri kavrarken bazıları da fazla pratik yaparak bu işleri yapabilirler. Tığ işi yapmak kadınların zaman geçirmek adına yaptıkları en iyi aktivitelerden biridir. Hemen her kadın bu işleri yapabilecek seviyededir. Üretilen el işleri son derece geniş olduğu için de hiçbir kadın tığ ile el işi yapmaktan sıkılmıyorlar. Duvar süsleri, sabun lifleri, fular, yazma kenarları gibi birçok ürün ortaya çıkarabilme şansınız bulunuyor. Oya işlemek kadınları biraz zorlayacak modeller olsa da sabun lifi gibi kalın iplik ve tığ ile yapılan ürünler oldukça eğlencelidir.

Neden Tığ İşi Öğrenmelisiniz?

Tığ işi öğrenmenin birden fazla avantajı olduğu söylenebilir. Her şeyden önce el becerinizi geliştirme imkânı buluyorsunuz. Zamanı daha değerli geçirebiliyorsunuz. Üretken bir insan durumuna geliyorsunuz ve boş geçen vaktiniz olmuyor. Ruhsal olarak kendinizi işe yarar ve bir şeyler üreten bir insan olarak hissediyorsunuz. Kısacası tığ işi yapmanın birçok önemli avantajı bulunuyor. Bunların yanında tığ işi yaparken ortaya çıkardığınız ürünlerin göze hitap etmesi de ayrı bir güzellik olarak sıralanabilir. Rengârenk iplerle işlediğiniz yazma kenarları birçok genç kızın çeyizini süsleyecektir. Çiçek desenli ya da düz oya modelleri yapabilmek için sadece örnekleri incelemeniz yeterli oluyor.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.