Kolay Hobiler

Kızlara Özel İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapılışı

2 Ekim 2019
Kızlara Özel İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapılışı

Kızlara özel iğne oyası modelinin anlatımlı yapılışını sizinle paylaşıyoruz. Bu muhteşem oya modelini hemen öğrenmek ister misiniz?

İğne oyası günümüzde çok da yaygın bir el sanatı olarak görülmeyebilir. Ama aslında halk arasında oldukça yaygındır. Özellikle düğün zamanlarında ve evlenecek olan kızların çeyizinde mutlaka bir iğne oyası olması gerektiği düşünülür. Bu yüzden iğne oyası modelleri aslında incelikli ve özel işler arasındadır. Çok özel zamanlarda ve yerlerde iğne oyası örnekleri kullanılır. Eğer merakınız ve boş vaktiniz varsa siz de zamanınızı bu geleneksel sanatımızı yaşatmaya devam ederek geçirebilirsiniz. 

Kızlara Özel İğne Oyası Yapılışı

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

İğne oyası yapılışları gerçekten oldukça incelikli işlerdir. Her bir desen binlerce ilmekten ve özenle işlenerek hazırlanır. Ama sonuçlar harikadır. Siz de hem vaktinizi güzel değerlendirmek hem de ortaya güzel ürünler çıkarmak isterseniz internetten iğne oyalarının yapılışı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kolay anlatımlı bir sayfa bulup incelemektir. Yaptıkça daha çok hevesiniz artacaktır. Çünkü iğne oyası ile işlenene yazma ve örtüler gerçekten çok beğenilir ve dikkat çeker. Siz de hem kendiniz hem de sevdikleriniz için bu işlerden hazırlayabilirsiniz. 

Yeni Bir Gelir Kapısı

İğne oyası yapmak isteyenler aynı zamanda yeni bir gelir kapısı elde edebilir. Çünkü hala bu güzel işlerin kıymetini bilenler, çocuklarının çeyizlerine koymak isteyenler ya da kendileri kullanmak isteyenler vardır. Siz de bize büyüklerimizden kalan bu sanatı yaşatarak yaptığınız ürünleri satabilir ve de evinize katkıda bulunabilirsiniz.

Kızlara Özel İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.