Kolay Hobiler

Kocakarının Gelinlerine Yaptığı İğne Oyası Modeli Yapılışı

16 Şubat 2020
Kocakarının Gelinlerine Yaptığı İğne Oyası Modeli Yapılışı

Kocakarıların gelinleri için yapmış oldukları iğne oyası ile yapılan başörtülerinde kullanılan çok güzel bir oya modelini burada öğrenebilirsiniz.

El işi sanat grupları,  geçmişten günümüze kadar gelen aynı zamanda geçmişin izlerini de üzerinde taşıyan adeta canlı bir sanat dalı da diyebiliriz. Geçmiş dönemlere bakıldığında, eskiden sadece ısınma amacıyla örülmeye başlayan bu sanat dalları daha sonrasında kendi gruplar arasında farklı farklı şekillerde ve modellerde karşımıza çıkıyor.  Bu sanat dalları arasındaki, kollarından biri de iğne oyaları sanatları gelmektedir. Bu sanat dallarıyla,  öncelikle kadınların yazmalarının kenarlarına iğne oyası oya modelleri işlenerek daha sonra zamanda birlikte günümüzde de kadar birçok farklı alanlarda da kullanılmaya başlandı.  El işleri sanat grupları,  arasında yazlık elbiseler süslemeleri,  takı tasarımları havlu kenarları gibi birçok akla hayale gelmeyecek alanda da karşımıza çıkmaktadır. 

Kocakarı İğne Oyası Modeli

El İşi Sanatları Her Daim Hayatlarımızda Yer Alacaktır

El işi sanat,  gruplarının hemen hemen herkesin en çok beğendiği ve gelecek nesillerde de bu sanat dalının gereğinden fazla önem verildiğine dair çalışmalar ile gösteriliyor. Özellikle de moda dünyasında da bu sanat dalına ilginin yoğunlaşması ile birlikte el işleri sanatı modanın da vazgeçilmez kolları arasında yer alır diyebiliriz.  Oya örnekleri arasında çiçek, güller,  çilek gibi birçok farklı köşelerinde oya modelleri oluşturularak kişilerin kendine hayran bıraktırıyor. El işi sanat kurumları arasında,  iğne el isi sanat modelleri hemen hemen herkesin en çok büyüleyici etkiye sahip olduğu gruplar arasındadır.  İsteyen herkes bu sanat dalına öğrenebilir. Hayatımızın, vazgeçilmez el isleri gruplarıdır. 

Kocakarı İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.