Kolay Hobiler

Kol Kola Olan Şahane Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

6 Mayıs 2020
Kol Kola Olan Şahane Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Oya yapan kadınlar her geçen gün yepyeni bir tığ işi modeli ile karşımıza çıkıyorlar. Sıradaki model kol kola kızlar oyası.

Tığ İşleri İle Meydana Gelen Şık Desenler

Tığlar ile birbirinden şık desenli motifler tasarlanabilir. Tığların ilk aşaması zincir çekilerek yapılacak basit bir tekniğe dayanır. Bundan sonrası tığ işlerini yapacak kişilerin zevkine ve hayal dünyasına dayanır. Tığ işleri, kolay yapıldığı kadar konulduğu ortamı da güzelleştiren tasarımlardır. Tığların birbirinden güzel motiflere sahip olması, yapan kişinin yaratıcılığı ile yakından ilgilidir. Anlatımlı oya modelleri bulunan siteler, dergi ve kitaplar da son derece kolay anlatım sunacaktır. Bu sayede tığ işlerine yeni başlayanlar bile, çok rahat bir şekilde öğrenmiş olabilecektir. Yaşam alanlarını en farklı motiflerle dekoratif olarak süslemek mümkündür. Bu nedenle, tığların evlerde yeri ve önemi çok büyüktür.

Kol Kola Kızlar Tığ İşi Oya Yapımı

Çeyiz İşlerinde Bulunan Tığ İşi Tasarımlar

cÇeyiz işlerinde de tığ ile yapılan tasarımlar, oldukça geniş yer bulacaktır. Havlu kenarları, yemeni süsleri hep tığlarla yapılan tasarımlardır. Geçmiş kuşaklardan gelen bu el sanatları, yeni yetişen gençlerin de ilgisini çekmektedir. Tüm dünyada gelişen el sanatlarına eğilim, ülkemizde de karşılığını bulmuştur. Bu konuda eski geleneksel el sanatlarına, gençler arasında yönelmeler artış gösterir. Çok sayıda kursta bu konuda eğitim verilmektedir. Tığları klasik kulanım alanlarının dışında da görmek mümkündür. Takılarda evlerde perde tasarımlarında çok şık duracaktır. Geleneksel bir çizgiyi modern yaşam alanlarında başarılı bir şekilde harmanlamak mümkündür. Boş zamanları en faydalı şekilde değerlendirmek için yapılacak tığ işleri, ideal uğraşlar arasındadır.

Kol Kola Kızlar Tığ İşi Oya YapımıETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.