Kolay Hobiler

Kolay Ama Gösterişli Piramit İğne Oyası Modeli

31 Ağustos 2019
Kolay Ama Gösterişli Piramit İğne Oyası Modeli

Yapılışı kolay ama oldukça gösterişli iğne oyası modeli. Yeni başlayanlar ve acemiler için piramit iğne oyasının yapılışını detaylı bir şekilde anlattım.

İğne Oyası İle Hazırlanan Ürünler

İğne Oyası her ev kadınının yapmaktan zevk aldığı işler arasında yer alır. Özellikle evde boş vakti olan hanımlar evlerinde bu oyalardan yaparak hem hediyelik hazırlar hem de bir nevi ek gelir elde eder. Yapımı oldukça zor olan iğne oyaları geliri en yüksek olan örgü modelleri arasında yer alır. Zahmetli bir iş olmasından kaynaklı ev hanımlarına oldukça güzel rakamlarda bir gelir sağlar. İğne oyası modelleri çok fazla urun çeşidine sahiptir. Her biri hayalden gerçek olan bu modeller yazma kenarları ve tülbentler gibi kadın aksesuarlarında kullanılır. Hanımların günlük anlamda en çok kullandıkları ürün grupları olan yazmalar ve tülbentler iğne oyaları ile süslendiği zaman ortaya daha farklı ve güzel başörtüler çıkar.  Rengarenk hazırlanan iğne oyaları her kadının vazgeçemediği örgü ürünleri arasında yer alır.

İğne İle Hazırlanan Havlu Oyaları

İğne Oyası ile yapılacak urun gruplarından bir tanesi de havlu kenarlarıdır. Her havluda oldukça güzel bir görünüm kazanan iğne oyası havlu kenarları son derece kibar ve narin duran kullanım ürünleri arasında yer alır. Hediyelik grubunun ise baş tacıdır. Özenle hazırlanan havlu kenarları günlük anlamda evlerde pek tercih edilmese de düğün ve bayramlar gibi özel günlerde mutlaka saklandıkları yerlerden çıkartılır. Gelin çeyizleri için de sıkça tercih edilen havlu kenarları her gelinin severek kullandığı ürünler arasında yer alır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.