Kolay Hobiler

Kolay Boncuklu Lastik Örgü Modeli Örgü Başlama Tekniği

11 Haziran 2019
Kolay Boncuklu Lastik Örgü Modeli Örgü Başlama Tekniği

Gayet kolay boncuk örgü modeli bu güzel örneği bayan yeleği ve bebek yeleklerine başlama lastiği olarak kullanabileceğiniz gibi, atkı ve berede örebilirsiniz.

Örgü örmek çok keyifli bir iştir. Örgü örmek için ihtiyacınız olan şeyler ip, tığ veya şiş olarak sayılabilir. Kullanacağınız malzeme öreceğiniz ürüne göre değişir. Örneğin tülbent oyaları tığ ile örülürken şal, fular ve yelek gibi ürünler şiş ile örülür. Eliniz hangisine yatkınsa o aleti kullanabilirsiniz. Birbirinden çeşitli örgü modelleri vardır. Eğer ben bu işte acemiyim derseniz anlatmalı örgüler kitabı alarak gereken tüm örgü detaylarını öğrenebilirsiniz. 

Örgü İşi İle Yapabilecekleriniz 

Örgü örerek pek çok ürün örebilirsiniz. Yelek modelleri kazak, hırka, şapka, bandana, atkı, şal, fular, eldiven, patik, çorap, tülbent, lif ve çeşitli aksesuarlar örerek vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Her birinin kendine has motifi vardır ve her biri gerekli taktikler ile örülür. Doğru malzemeyi kullanırsanız çok daha başarılı olursunuz. 

Eskiden ev hanımları örgü örerek para kazanıyordu ve bu durum günümüzde hala geçerli. Sizler de evde oturarak, sevdiklerinizle sohbet ederek örgü örme sayesinde para kazanabilirsiniz. Örmüş olduğunuz ürünleri internet üzerinden satabilir ya da çevrenize satabilirsiniz. Bir tuhafiye dükkânıyla anlaşarak düzenli olarak örgü ördüğünüz takdirde de kazanabilirsiniz. 

Kolay Boncuklu Lastik Örgü Modeli

Para kazanmak dışında hobi olarak da örgü örebilirsiniz. Örgü örmek inanılmaz derecede stres dağıtıyor. Özelikle değişik motifler örerseniz hem kendinizi geliştirirsiniz hem de kafanızdaki sorunlardan uzak durabilirsiniz. Aynı zamanda boş vaktinizi değerlendirerek kendinize zaman ayırabilirsiniz. Örgüye sıfırdan başlayacaksanız mutlaka motif kitabı almalısınız.

Kolay Boncuklu Lastik Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.