Kolay Hobiler

Kolay Dağ Çiçekleri Boncuklu Tığ Oyası Modeli

29 Aralık 2018
Kolay Dağ Çiçekleri Boncuklu Tığ Oyası Modeli

Kolay yapılabilen, herkesin zorlanmadan yapabileceği dağ çiçekleri boncuklu tığ oyası modeli detayları anlatımıyla bu yazımızda yer alıyor.

Tığ oyası ile en çok yapılan oyalar boncuklu oyalardır. Boncuklu oya modelleri yüzyıllardır yapılan modellerin başında geliyor. Kadınların en çok önem verdikleri ve en çok yapımını öğrenmek istedikleri oyalardan olan boncuk oyalarının yapımında kum boncuklar, inci boncuklar, tahta boncuklar ve arpa boncuklar gibi boncuk çeşitleri kullanılıyor. Her türlü boncuktan yapılan oyalar yazma ve havlu gibi el işleri kenarlarında kullanılıyor. Çeyizlik yazma ve havlu yapacak olan kadınlar internette oya modeli arayışına çıkıyorlar. Bulmuş oldukları modellerin anlatımlarından yola çıkarak oya yapmaya başlıyorlar. Anlatımın sade ve anlaşılır bir dille anlatılması sonucunda kadınlar oyaların yapılışlarını öğreniyorlar.

Çiçekli Boncuklu Tığ Oyası

Kolay boncuklu oya yapımı ile hiç zorlanmadan bir kaç işlem ile boncukları çiçekli oyaya işleyerek hem yazmaya hemde havlulara oyalar yapabilirsiniz. En güzel oyayı yapmak isteyen kadınlar bu modeli yaparak herkesin ilgisini çekebilir. Bu oya modeli en çok beğenilen ve paylaşılan oyalardan bir tanesidir.

Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.