Kolay Hobiler

Kolay Örülen Çıtı Pıtı Lastik Örgü Başlama Tekniği

12 Haziran 2019
Kolay Örülen Çıtı Pıtı Lastik Örgü Başlama Tekniği

Yeleklerde, kazaklarda ve bluzlarda lastik olarak kullanabileceğiniz kolay çıtı pıtı örgü başlama tekniği. Lastik olarak kullanılan modeli öğrenmeye ne dersiniz?

Kış aylarının vazgeçilmezi örgü örmektir. Özellikle ev hanımları boş vakitlerini değerlendirmek için evde otururken ister hobi olarak ister para kazanmak amaçlı örgü örerler. Şişle ya da tığla rahatlıkla örgü örebilirsiniz. Bunun için çok uzman olmanıza gerek yok. Anlatımlı örgüler kitabı sayesinde ya da internet sitelerinden bakarak da örgü örmeyi öğrenebilirsiniz. Örgü örmeyi öğrendikten sonra çeşitli şeyler örebilirsiniz.

Örgü örerek çok fazla şey yapabilirsiniz. Şal modelleri, atkı, dantel, tülbent, şapka, eldiven, patik, hırka, yelek, bluz, ev aksesuarları ve lif gibi ürünleri el emeğinizi vererek örebilirsiniz. Patik ve şapka örmeleri bebeklerde sıklıkla kullanılır. Şal modelleri bayanlar tarafından kış aylarında kullanılır. Ev aksesuarları denince de küçük motifler, vazo kılıfları ve askılık gibi ürünleri örebilirsiniz. 

Bu ürünleri kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye verebilir ya da satarak para kazanabilirsiniz. Günümüzde özellikle düğün zamanları yaklaştıkça el yapımı örgü ürünlerine talep artmaktadır. Sizler de çeşitli eşyalar örerek internetten ya da çevrenize satabilirsiniz. 

Çıtı Pıtı Lastik Örgü

Örgü örmeyi bilmiyorsanız ben beceremem diye düşünmeyin. Eliniz örgü ördükçe gelişir ve zamanla daha güzel örgü ördüğünüzü fark edersiniz. Öncelikle küçük örgülerden başlayabilirsiniz. Aksesuar, motif, lif gibi örgü modelleri daha basittir. Eliniz alıştıkça daha zor örgülere başlayabilirsiniz. Anlatmalı motif kitapları size gerekli işlemleri adım adım anlatacaktır. Buradan örgü örmeyi öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Çıtı Pıtı Lastik Örgü Başlama Tekniği

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.