Kolay Hobiler

Kolay Selanik Modeli Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

24 Eylül 2019
Kolay Selanik Modeli Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Örgü yapmaya eli yatkın hanımların en çok yaptığı modellerden biri de, selanik modeli örgü bebek yeleğidir. Örgü yapmaya yeni başlayanların dahi bir kaç denemeden sonra hızlıca yapabildiği modellerden biridir.

En Zevkli Hobiler Arasında Örgü Yapımı

Kış gelince evlerinde oturan kadınların zevkle yapabilecekleri bir aktivite olan örgü yapımı en güzel eserleri ortaya çıkarırken en sevilenler için çok değerli hediyeler halini alıyor. Çocukları okula giden anneler en kıymetli varlıkları olan çocukları üşümesin diye atkı, şapka, hırka gibi giysiler üreterek çocuklarını soğuğa karşı korumayı amaçlıyor. Yapılan örgü işlerle çocuklar dışarı çıkarken soğuğa karşı tedbirli olabiliyor. Yelek modelleri çeşitleri ile de hem sıcak hem biraz daha rahat olunabiliyor.

Hem Sıcak Hem Şık Örgüler

 Örgü modelleri çok çeşitli olarak her tarza her zevke hitap ediyor. Kadınların severek yaptıkları modeller sıcaklığı yanında çok ta şık bir görünüm kazandırıyor. Örgü ile yapılan battaniyeler klozet takımları hatta küçük halılar evlerde de ayrı bir şıklık yaratıyor. Üretilen el yapımı işler bazı kadınlarında kazanç kaynağı oluyor. Örgü yapmak depresyon ve stres üzerinde de olumlu etkiler yaratıyor. Örgü yaparken ona odaklanmak gerektiği için diğer sıkıntılardan bir nebze uzak kalınıyor.

Hem Bedenimizi Hem Evimizi Isıtan Örgü Modelleri

Evlerimize ve bedenlerimize sıcaklık katan örgüler sadece kışın değil, yazın da rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Yaza özel örgü çeşitleri de gerek tek şiş gerek iki şiş gerekse de tek tığ ile yapılıp şık giysi çeşitleri üretilebiliyor. Kışlık örgüler, yazlık örgüler kullanımda şıklık ve sıcaklık katıyor.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayşe dedi ki:

    Şiş kaç numara kullandın iz selanik modeli icin cevap lar sakız kutulu olurum hızlı cevaplayın