Kolay Hobiler

Kolay Yapılan Ahtapot Kolları Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

20 Temmuz 2019
Kolay Yapılan Ahtapot Kolları Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Hanımlar kolay yapabileceğiniz ahtapot kolları figürlü tığ işi oya modelinin yapılışını paylaştım. Bu model bu hafta en sevdiğim oya modeli oldu.

Geçmişten günümüze babaannelerimiz ve ananelerimiz tarafından bizlere yadigâr ve kutsal bir kültür kalan yazma oyaları kadınlar tarafından büyük önem taşıyor. En şık ve modern bir aksesuar olarak ve dinimizin simgesi olarak kabul edilen başörtü yazma modelleri günümüzde daha trend modellere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Estetiğe ve kaliteye önem veren kadınların yeni stilleri deneyip modeller yarattığını görüyoruz. Her gün yeni akımlarla yeni ürünler çıkmaya devam ediyor. Örgü işleri kadınların boş vakitlerini değerlendirmek amacı ile ve yine evinde birkaç saatini ayırarak terapi yapıp rahatladıkları bir yöntemdir.

Örgü modelleri arasında en çok tercih edilen ve talep gören modeller yazma oyaları olarak öne çıkıyor. Yazmalar kadınlar tarafından günlük takılan ve çeyizlik, hediyelik olarak da hazırlanan başörtü modelidir. Ülkemizde bazı bölgelerde ve bazı şehirlerde başörtü modeline yazma deniliyor. Özellikle Ege Bölgesinde yazma dendiğini biliyoruz.

En Şık Yazma Modelleri

Günlük yaşam stiline uygun parçalar olarak öne çıkan yazma modelleri genellikle düz renk ve oyalardan oluşuyor. Pamuklu ve yumuşak kumaşlara sahip olan yazma modelleri gün içerisinde asla rahatsız etmez. Akşam özel bir düğüne veya özel yere giderken simli ve parlak yazma oyalar olan başörtü modellerini tercih edebilirsiniz. Çeyizlik olarak özellikle çok sayıda hazırlanan ülkemizde her bölge ve yörede çeyizlik olarak kıza verilen yazmalar, hepsi farklı desen ve modelde hazırlanabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.