Kolay Hobiler

Kollarını Açan Laleler Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

16 Ocak 2020
Kollarını Açan Laleler Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Kollarını açan lale motifleri tığ işi ile yapılan harika bir oya modelidir. Sizde lale motifleri yapıyorsanız farklılık katabilirsiniz.

Tığ işi örgüler neredeyse birçok bayanın hobileri arasındadır. Yapımın zevkli olması birçok bayanda tığ işleri ile sanatsal örgüler yapmaya yöneltmiştir. Kolay ve zor modellerinin olması örgü yapımın da her beceri seviyesine uygun kolay ve zor modellerinin olması yine birçok bayanı bu el sanatlarına yönelten nedenlerden olmuştur. Yeni başlayanların bile birbirinden güzel rengârenk ürünler ortaya koymasına olanak sağlayan birçok model vardır. Basit ama görünüm de oldukça şık tığ işi örgüler yapmak yeni başlayanlar için oldukça güzel bir teşvik sebebidir. Tığ işi örgülerle birbirinden güzel yazma ve tülbent oyaları, çeşitli havlu kenarları gibi birçok ürün yapmak mümkündür.

Tığ işi örgülerle oya yapımı

Kollarını Açan Laleler Tığ Oyası Yapılışı

Çeyizlerin vazgeçilmezlerinden olan yazma ve tülbent oyaları herkesin ilgi duyduğu beğendi eşyalardandır. Çeyizlik eşyalar olmasının yani sıra birçok kapalı bayanın günlük hayatlarında kullandıkları en gözde eşyalardan biridir. Sadece bir tığ ve oya ipiyle birbirinden güzel yazma ve tülbent oyaları yapılabilir. Temelinde zincir yapma üzerine dayalı olan tığ oyaları farklı boylarda serum denilen plastik halklar, çeşitli pullar, rengârenk boncuklar kullanarak da birbirinden güzel göz alıcı oyalar yapılır. Her dönemin moda olan farklı tığ işi oya modeli olmuştur. Günlük kullanım ve çeyizlerin dışında tığ işi oyalar hediye unsuru olarak da çok iyi bir tercihtir. Birbirinden güzel el işi göz nuru çalışmalar yapıp hem kullanabilir hem de hediye edebilirsiniz.

Kollarını Açan Laleler Tığ Oyası Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.