Kolay Hobiler

Komşu Kızı Görmesin Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

13 Ocak 2020
Komşu Kızı Görmesin Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Komşu kızının gördüğü zaman sizden hemen nasıl yapıldığını öğrenmek isteyeceği bu tığ işi oya modelini hemen burada öğrenebilirsiniz.

Tığ işi sanatı, insanların severek uğraşmış oldukları el emekleri arasındadır. Geçmişten günümüze,  devam eden tığ işleri hemen hemen herkesin ilgi duyduğu uğraşlar arasındadır. Tığ işi sanatları ile insanlar boş zamanlarını dolu,  dolu geçirebilecekleri uğraşlar arasında yer alır.  Bunun dışında el, emekleri sanatları ile uğraşan kişilerin psikolojik anlamda rahatlayarak sorunların üstesinden gelebiliyorlar. Tığ oyaları sayesinde insanlar kendilerini mutlu hisseder. Hem bu sayede, hayata pozitif bakabilmeye başlar. Bunlar dışında çeyizlik yazmalar özellikle yeni evleneceklerin çeyizlerinde yer alır. Tığ işleri kendi arasında,  çeşit çeşit renk renk çeşitli motiflerle beraber hazırlanarak insanların beğenisine sunuluyor. İsteyen herkes, bu ürünlerden satın alabilir. 

Komşu Kızı Görmesin Tığ Oyası Modeli

Tığ İşleri Sanatının Günümüzdeki Önemi 

Tığ işi sanatı,  nesillerden nesillere aktarılabilecek kıymetli el işi sanatları arasındadır. Tığ işleri ile , farklı farklı renklerin farklı motiflerin bir araya gelmesiyle adeta görsel bir şölene dönüşür. Kişiler isterlerse,  tığ işi sanatını kolaylıkla öğrenebilirler. Bu sanatı öğrenebilmek,  için öncelikle zincir nasıl atılır diye öğrenilmesi gerekiyor. Tığ işleri ile akla hayale gelmeyecek modeller üretiliyor.  Bu modeller arasında,  sıklıkla duyduğumuz tığ işi elbiseler, bebek patikleri, çorap,  etek insanların tamamıyla ile ihtiyacı olan her şeye tığ işi sanatları ile yerine getirmeleri mümkün oluyor. Bu süreç içerisinde hangi ürün üretilecekse uygun kalınlıkta ip ayarlanarak yapılabilir. El emekleri sanatları içeresinde asla yeri değişmeyecektir.

Komşu Kızı Görmesin Tığ Oyası

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.