Kolay Hobiler

Kurdeleli Yapraklar Örgü Modeli Şal ve Yelek Bluz Örneği

25 Nisan 2019
Kurdeleli Yapraklar Örgü Modeli Şal ve Yelek Bluz Örneği

Kurdeleli yapraklar örgü modeli ile şal, yelek, bluz gibi çeşitli örgü örebilirsiniz. Bebek örgülerinede bu örnek çok yakışıyor.

Aklınıza gelebilen her türlü örgüde kullanılan yeni bir örgü modeli daha öğrenmek ister misiniz? Modelimizin adı kurdeleli yapraklar örgü modelidir. İki tane yapılan yaprak motiflerinin orta kısmından geçen kurdeleden oluşmaktadır. Havaların ısınması kadınları örgü örme zevkinden vazgeçirmemiş olmalı ki herkes yeni örnek paylaşımını bekliyor. Genelde şiş işine olan ilgi daha büyük. Şişle örülen örgüleri takip eden kadınların sayısı daha fazla. Boş vakitlerinde bir uğraş arayan kişiler motifleri öğrendikten sonra her türlü örgü örebiliyorlar. Bluz, şal, yelek ve bebek örgüleri bu örgülerden oluşmaktadır.

Kurdeleli yapraklar örgü modeli

Yelek modellerine uygulanan motifler için şimdiye kadar onlarca farklı motif paylaşımında bulunuldu. Kurdeleli yapraklar örgü motifleri de bunlardan bir tanesi. Yapılışı kolay örnekte dikkat etmeniz gereken şey ilmek sayılarını doğru atmak. İlmek sayıları doğru atıldığı taktirde motif ortaya çıkıyor. Motifi yelek ve battaniyeye uygulamak ise işin en kolay yolu.

Kurdeleli Yapraklar Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.