Kolay Hobiler

Lale Bahçesi Çıtı Pıtı İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı

3 Kasım 2019
Lale Bahçesi Çıtı Pıtı İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı

Çiçekli oya severler için yepyeni bir iğne oyası model. Rengarenk ve farklı işlemen lalelerden oluşan bu oyaya lale bahçesi adını verilmiştir.

Çok çeşitli el işleri arasından belki de en zahmetli ve yavaş ilerleyenidir. Yapmak için çok fazla teçhizata gerek kalmadan sadece bir iğne ve bir iplikle yapılır. Yetenekli ellerde model-model motif-motif işlenir ve çeşitli kullanım ürünleri yapılır. İğne oyası ince işçiliği ile biraz zahmetli olsa da görselde mükemmel bir duruşu vardır. En şık yazma oyaları ve ev için yapılan diğer ürünler kullanımı da dikkatli ve özenli yapılır. Kenarları iğne oyasıyla yapılan yazmalar başı kapalı kadınların başlarında elbiselerine uygun renklerle çok şık görünüm sergiler. Bu yazmalar bazen en kıymetli arkadaşlara hediye olarak verilir, bazen de genç kızların çeyiz sandıklarını süsler.

Lale Bahçesi İğne Oyası Modeli Yapılışı

Yapılan işlerin zarafeti kullanımda da ince ve nazik olunmasını gerektirirken zahmetli yapımı yapılan işin değerini de artırır. İğne oyası modelleri internet sitelerinde de rahatlıkla bulunabilir. Bilmeyen ve öğrenmek isteyen herkesin de internetten anlatımlı iğne oyaları videoları izleyerek iğne oyası yapımını öğrenebilmeleri mümkün oluyor. Evde boş vakti olan herkesin boş vakitlerini değerlendirmek amacı ile yapabileceği en güzel aktivite olabilir. Ev hanımlarının keyifle yapabileceği faydalı bir hobi de olabilir. Kendi ürettiği bir şeyi kullanmanın zevkini ve hazzını yaşamak ta ayrı bir mutluluk kaynağı olacaktır. İğne oyası yapmak üretmek ve çoğaltmak ve boş vakitleri doldurmanın en güzel yollarından biri olabilir.

Lale Bahçesi İğne Oyası Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.