Kolay Hobiler

Lastikli Örgü Çeyizlik Gelin Yeleği Yapılışı ve Motif Sayıları

26 Mayıs 2019
Lastikli Örgü Çeyizlik Gelin Yeleği Yapılışı ve Motif Sayıları

Çeyizlik örgü yelek yapacak olanlar için lastiğiyle beraber motiflerin sayıları ve tüm detayları bu yazıda sizler için anlatılmıştır.

Birbirinden şık örgü modelleri ile kendi tasarımı olan kıyafetleri giymek, insana ayrı bir mutluluk katacaktır. Herkesten beğeni toplayan son derece şık örgüler ile fark yaratmak mümkündür. Çevreden alınan takdir ve övgüler de manevi açıdan insanı mutlu edecektir. Bir ürün yaratmanın verdiği, kendine güven ve mutluluk paha biçilmez duygulardan biri olacaktır. Yaz ve kış için farklı örgü teknikleri ve yün kalınlıkları ile mevsimine uygun tasarım kazaklar örmek mümkün. Doğru seçilen şiş ve mevsime uygun iplik yumağı ile bu işin üstesinden rahatlıkla gelinecektir.

Çeyizlik örgü gelin yeleği

Her Mevsime Uygun Örgü Model Tasarımları

Yazın örme kazaklar da son derece şık duran tasarımlardır. Uygun kalınlıkta seçilen iplikler, özellikle dökümlü ve serin tutan kazakların yapılmasında rol oynar. Yazlık örgüler ile bol ve dökümlü duran şık kazakları yaratmak mümkündür. Son derece şık duran örgü modeli ile yaza ve kışa özel, tasarım kazaklar yapılabilir.

Kolay anlatımı ve rahat uygulanışı ile kışlık örgüler içerisinde de modeli örmek, son derece kolaydır. Farklı renklerde yapılacak bu kazaklar, seçilen yün ve şiş ile de herkeste farklı duracaktır. Yapımı kolay olmakla birlikte, duruşu son derece şıktır. Modelin en önemli özelliği, farklı yerlerde de rahatlıkla uygulanır olmasıdır. Bebeklere özel yapılacak battaniyelerde de rahatlıkla örülebilir. Seçilen yünün kalitesi de dokumanın duruşunu gösteren en önemli etkendir. Modelde yer alan motifler ile şık şallar da yapılabilir.

Lastikli Örgü Çeyizlik Gelin Yeleği

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayser alper dedi ki:

    Hepsi birbirinden guzel