Kolay Hobiler

Mavi Düğümler Kadın ve Bebek Örgü Modeli Muhteşem

12 Ekim 2019
Mavi Düğümler Kadın ve Bebek Örgü Modeli Muhteşem

Kadın ve bebek için örgüler örerken tercih edilebilecek olan ve şişle yapılan mavi düğümler örgü modelinin yapılışına buradan ulaşabilirsiniz.

Havaların giderek soğuması ile beraber kışlık örgü örme çalışmaları hızlanmış birbirinden şık kazaklar, yelekler, hırkalar, atkılar, bereler, eldivenler yapılmaya başlanmıştır. Birçok bayanın severek yaptığı örgüler hem sizi ısıtırken hem de keyifli vakitler geçirmenize yardımcı olur. Birçok yapım tekniği ve sayısızca modeli olan örgülerin başında kışlık örgüler, yazlık örgüler, bebek örgüleri, patikler, bebek battaniyeleri gelir.

Mavi Düğümler Örgü Modeli

Önceleri evlerde hanımlar arasında sıcak çay eşliğinde yapılan örgü çalışmaları günümüzde farklı boyutlar kazanmıştır. Hanımların boş vakitlerini değerlendirmek istemesi bunu yaparken de eve ekonomik katkı sağlamak istemeleri gibi nedenlerden dolayı bir kazanç kapısı oluşturmak için çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından da girişimler de bulunulmuş birçok yere örgü kursları açılmıştır. Hanımların sosyalleşmesi acısından da fayda sağlayan bu kurslarla hem öğrenebilir hem de sosyal çevre edinebilirsiniz.

Kültürlerin ve farklı zevklere sahip insanların bir araya gelmesi örgü çeşitliliğinin de artmasını sağlamıştır. Farklı model kombinasyonları ile dudak uçuklatacak güzellikte örgüler yapmak mümkündür. Sürekli yeniliğe açık olması ve değişikliklere açık olması örgülerde özgün çeşitlerin oluşmasını sağlamıştır.
Her mevsime her mekâna uygun yapılması birbirinden güzel renk çeşitliliği el örgüsünün albenisini artırmıştır. Farklı şekillerde pullar, boncuklar, danteller eklemek de el örgülerinin güzelliğine güzellik katmış birbirinden güzel tasarımlar ortaya çıkarmıştır.

Mavi Düğümler Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.