Kolay Hobiler

Mavi Şekerler Bayan ve Bebek Örgü Modeli Yapılışı

24 Ağustos 2019
Mavi Şekerler Bayan ve Bebek Örgü Modeli Yapılışı

Örgü modellerinde sıra mavi şekerler modelinin anlatımında. Yazlık kışlık demeden her örgüde kullanabileceğiniz şık bir model!

Örgü örmek hem geleneklerimizde vardır hem de son yıllarda psikolojik olarak insanları rahatlattığı ortaya çıkmıştır. İnsanın kendi emeği ile bir ürün ortaya çıkartması ve onu ürünü kullanması büyük bir keyif kaynağıdır. Örgü ile yapılabilecek sınırsızdır. Kış günlerinde sıcak tutması için yelek modelleri veya hırkalar, yaz akşamları için ise şallar örülebilir. Yıllar içerisinde emek emek örülen örgüler çok farklı modellerin de oluşmasını sağlamıştır. Kadınlar bu örgü modelleri ile battaniyeden yastığa kadar birçok ihtiyaçlarını da tamamlayabiliyorlar. Hatta son yıllarda geleneksel, el emeği üretimlerin daha revaçta olması ile birlikte örgüler ev dekorasyonunda ciddi bir yer edindi. Anlatımlı örgüler ile siz de dilediğiniz örgüyü örebilirsiniz. 

Mavi Şekerler Örgü Modeli

Hediyelik Örgü Modelleri

Örgü örmenin en güzel tarafı bunları hediye de edebilmektir. Birbirinden güzel bebek örgüleri ile yeni doğan bebekler için hem sağlıklı ve doğal, hem de son derece trend modeller oluşturulabilir. Örgüler yazlık ve kışlık olarak ikiye ayrılır. Burada örgünün hangi mevsimde kullanılacağını kullanılan ip belirler. Her iki mevsim için de birbirinden güzel örgü fikirleri bulmak mümkündür. Kış mevsimi için kazak, şal, bere, panço, atkı, hırka gibi örgüler yapılır. Yaz için ise ince şallar, çantalar, cüzdanlar, saç bantları hatta ince ipliklerden bluzlar örülebilir. Kadınların elleri ile ortaya çıkarttığı örgüler daha çok uzun yıllar popülerliğini koruyacağa ve kullanılacağa benziyor. 

Mavi Şekerler Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.