Kolay Hobiler

Mevsimlik Delikli Örgü Yelek Şal Modeli ve Detaylı Anlatım

1 Mayıs 2019
Mevsimlik Delikli Örgü Yelek Şal Modeli ve Detaylı Anlatım

Mevsimlik örgüdelerinizde kullanabileceğiniz ve en çok şal ile yeleğe yakışan şık bir örgü modelinin detayları anlatımı bu yazımızda yer alıyor.

Günlük yaşantımızın her alanında rahatlıkla yaptığımız hobilerden biri de örgüdür. Örgü örmek kadınların severek yapıp rengârenk kazak, hırka, yelek veya şapkalara sahip olabileceği en güzel, en maliyetsiz ve bir o kadar eğlenceli bir iştir. Genç kızlar ve yetişkin kadınlar genellikle kış aylarında bol, güzel desenli, hoş görünüme sahip kazak ve yazın pikniğe gittiği zaman üzerine alabileceği şal, yelek veya giyebileceği hırkanın uzun ve albenili olmasını ister.

E bu halde? Eski moda modelleri mi tercih edeceğiz? Hayır, kesinlikle bunu yapmamıza gerek yok. İnsanoğlu varlığından beri örgü çeşitli şekilde kendini göstermiştir. Yani zamanında hayvan derisi ve yünleriyle ile yapılan kıyafetler bu gün yün ipliklerle yapılmakta ve pamuk ipini de tercih edebilmekteyiz. Yani bu ana kadar gelen örgü, uzun zamandır model, model olup sarmal, lastik, düz örgüler tercih edilmiş olsa da bundan sıkılan birçok bayan artık başka arayışlar içerisinde girip güzel olan modellerin yapımlarını incelemektedir.

Mevsimlik delikli örgü modeli

Ben size son trend olan modellerden söz edeceğim. Bu modellerin yapımları oldukça pratik ve eğlenceli olup sizleri asla zorlamayacak ve ördüğünüz kıyafet bittiğinde size çok yakışacaktır. Son moda olan modellerimiz, günümüzde kazaklarda kullanılan son model tipleridir. Bunlar; tomurcuklu bahar yaprakları, birleşen yollar saç örgüsü, bağlamalı lastik örgü modeli, çam fıstığı modeli, yarım yelpaze örgü modelleridir.

Mevsimlik Delikli Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.