Kolay Hobiler

Minik Ayaklara Karpuz Dilimli Örgü Bebek Patiği Yapılışı

14 Eylül 2019
Minik Ayaklara Karpuz Dilimli Örgü Bebek Patiği Yapılışı

Örgü – Minik bebeklerin minik ayaklarına karpuz dilimli örgü patik yapılışı. Kolaylıkla yapıp bir günde bitirebileceğiniz harika bir model.

El emeği göz nuru örgülerin rahatlatıcı etkileri artık uzmanlar tarafından bile dile getirilmeye başlandı. İlmik ilmik dokunan örgülerin kültürümüz içinde her zaman önemli bir yeri olmuştur. Yıllara dayanan örgü modelleri ise halen güncelliğini korumakta ve elden ele dolaşarak varlıklarını sürdürmektedirler. El emeğine olan rağbetin artmasıyla birlikte ise örgü örmek sadece bir hobi olmaktan çıkıp kadınlar için bir gelir kapısı da oluşturmaya başladı. Özellikle kış mevsiminde kullanılan atkı, bere, yelekler gibi ürünlerin örgü halleri gittikçe popülerleşiyor. 

Karpuz Dilimli Örgü Bebek Patiği Yapımı

Kışlık örgüler arasında kazak, hırka, yelek, bere, atkı gibi üretimlere çok sık rastlanır. Bunlar düz ya da desenli olabilirler. Örgü örmeye yeni başlayanlar anlatımlı örgüler ile kendilerine çok güzel modeller çıkartabilirler. Başlangıçta zor gibi görünen birçok desen zaman içerisinde el alışkanlığı kazandıkça kolaylaşır. Hatta birkaç modeli birbiri ile birleştirerek değişik tarzlar da yaratmak mümkündür. Kışlık örgü modelleri içinde popüler olmaya başlayan panço ve pelerinler ise hem yetişkinler hem de çocuklar için uygundur. Yapması son derece kolay olan bu iki model tamamlandığında çok şık bir görüntü ortaya koyar. Örgü modelleri aynı zamanda güzel birer hediyelik olabilirler. Bir kişinin kendi emeğini ortaya bir hediyeyi beğenmeyecek insan neredeyse yoktur. Hele ki söz konusu bebekler olduğunda onların sağlığı da düşünülerek üretilmiş yünlerden yapılan bir örgüye paha biçilemez. 

Karpuz Dilimli Örgü Bebek Patiği Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.