Kolay Hobiler

Modası Geçmeyen Sıralı Tığ İşi Oya Modeli Anlatımı

13 Eylül 2019
Modası Geçmeyen Sıralı Tığ İşi Oya Modeli Anlatımı

Tığ işi oya modellerinden bazıları var ki hiç bir zaman modası geçmiyor. Sıralı tığ oyası modeli de modası geçmeyen modellerden birisidir.

Tığ oyaları, boş zamanlarını geçirmek isteyenler için, zevkli uğraşlar arasındadır. Tığ ile birbirinden şık ve güzel tasarımlar yaratılabilir. Bu konuda çok farklı modelleri bulmak mümkündür. Yemek masaları, fiskoslar için değişik modeller yer alır. Ayrıca tığ ile mutfak ve çocuk perdeleri de son derece şık tasarımlar arasındadır.

Anlatımlı oya modelleri, tığ işine yeni başlayacaklar için, kılavuz niteliğinde olacaktır. En zor modeller bile son derece rahat tasarlanabilecektir. Bu konuda farklı anlatım siteleri de mevcuttur. Gerek örgü gerekse de tığ işleri olsun, boş zamanlarını doldurmak isteyenler için, önerilecek uğraşlar arasındadır.

Modası Geçmeyen Tığ Oyası

Tığ ile Yapılacak Zevkli Modeller

Tığ oyası ile çok farklı tasarımları yaratmak mümkündür. Bu sayede birbirinden şık havlu kenarları, tülbent kenarları yapılabilir. Geçmişten günümüze de aktarılan en önemli kültür mirasları arasında gelmektedir. Eskiden boş zamanlarını geçirmek isteyen herkesin elinde, bir çift tığ bulunmakta idi. Bu sayede, komşu ve yakınlarını görüp hasret giderirken, faydalı tasarımlar da yaratılırdı. Son dönemlerde de tığ işlerine olan talep oldukça artmaktadır. Bunda etkili olan en önemli faktör, değişen ev tekstil modasıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de el emeği zarif tasarımlar ilgi görmektedir. Tepsi içlerinde, bardak altlarında, havlu kenarlarında kullanımı görülmektedir. Birbirinden şık modelleri ile masa ve sehpa üzerine serilen, yaşam alanlarını güzelleştiren tasarımlar arasındadır.

Modası Geçmeyen Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.