Kolay Hobiler

Mor Kelebekler İğne Oyası Yapılışı Herkes Bunu Arıyor

26 Eylül 2019
Mor Kelebekler İğne Oyası Yapılışı Herkes Bunu Arıyor

Herkesin aradığı iğne oyası mor kelebekler oyasının yapılışını siz kısa bir anlatımlı video sayesinde öğrenebilirsiniz.

Modern İğne Oyası

Geçmişten günümüze kadar devamlı üretken, fedakâr çalışkan, sabırlı, özverili ve becerikli olan kadınlarımız her konuda en iyisini yapmak için büyük emek vermektedirler. Buna en güzel örnek iğne oyasında ki  emektir. Kadınlarımız o narin parmaklarıyla iğneyle ipek ipliğini  eline almasıyla renkler ve desenler  dans etmeye başlamaktadır. Bu dans renklerin bir anda çiçek, bazen yaprak, bazen de şekil almasıyla hareketlenmesidir.

  Büyüklerden torununa çok özel bir halde değerinin bilinmesi nasihati ile takdim edilir. İğne oyalarının yapılmasında ki amaç kullanılsın diye ama o kadar çok emek verilince emeğe saygı duyularak kullanılmaz. Şık bohçada yerini almaktadır. Bohçaya büyük bir itina ile konulmakla kalınmaz çeyiz sandığında da başköşede iğne oyaları yerini almaktadır. Çok ilgi gördüğü için iğne oyası yapmasını bilmeyen  işi bileni bularak seçtiği iğne oyası modelleri çeyize yapılmak üzere   en az 10 tane olmak üzere yaptırmaktadır.

Mor Kelebekler İğne Oyası Modeli

İğne Oyaları Tek Yazma Kullanılmaz

İğne oyası denince hemen akla yazma veya tülbent gelmektedir. Aslında iğne oyasından çok şık havlu kenarları, yaka iğnesi, kolye, fular ucunda, küpe, tespih başı, örtü  olarak karşımıza çıkmaktadır. İğne oyası nerede olursa orası daha bir anlam kazanmaktadır.

Kadınlarımızın İsim Vermesiyle

İğne oyaları yöreden yöreye birbirinden  çok hoş ve anlam içeren  isimler ile anılmaktadır. İsimleri de kendileri kadar zarif olmaktadır. İsimlerden anlaşılacağı üzeri hepsi bir hikâye anlatmaktadır. Sessiz hikâyeler bir anda isim ile size kendine has bir dille  hitap etmeye başlamıştır.

Mor Kelebekler İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.