Kolay Hobiler

Mor Menekşeler İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapımı

12 Aralık 2019
Mor Menekşeler İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapımı

Çiçekli çok şık iğne oyası modeli. Mor menekşeler adını verdiğim bu oya hem yazmalara hem de havlu kenarlarına yakışıyor.

Merhabalar, kolayhobiler.com sitesine hoş geldiniz. Bu yazıda çiçekli çok hoş duran bir iğne oyası modelini paylaşacağız. Modelin önce yaprak kısımları işleniyor. Bunun için ipi altta hazırlanan zürafaya düğümlenir ve arada bir zürafa boş bırakılır. Bir sonraki zürafadan iğne geçirilir. Orta boyutlarda bir yuvarlaklık elde edilir. Buna geri dönülür. Burada 4 tane kirpik işlenecek ve yaprağın ilk adımı olacak. Çünkü bu yaprak sinek kanadı bir yaprak değil. 4. kirpik işlendikten sonra en baştaki kirpikten iğne geçirilir, alttaki ipi atıp diğerini sararak geçirilir. Buraya bir tane küçük kirpik yapılır önce, sonrasında alttaki kirpiklere batarak zürafa yapılacak, 3 tane olacak.

2019 yılının en güzel iğne oyalarını yapmaya hazır mısınız? O halde mor menekşeler iğne oyası modeli ile başlayabilirsiniz. Solak Oyacının anlatımıyla aşağıdaki videoyu izleyin ve modeli öğrenin. Daha fazla model için iğne oyaları sayfasını ziyaret et!

Mor Menekşeler İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.