Kolay Hobiler

Muazzam Renklerle İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapımı

7 Ocak 2020
Muazzam Renklerle İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapımı

Muazzam renklerle yapılan me mevlüt başörtü, namaz örtüsü vb. gibi kullanılan iğne oyası ile yapılan harika bir modelin anlatımı.

Kadınlar tarafından bir hayli beğeniyle kullanılan ve her yere yakışan iğne oyaları kullanım itibari ile uzun yıllar boyunca sizinle kalabilir. İğneye geçirilen rengârenk ipler ve bu iplerle işlenilerek bir araya getirilen düğümler ortaya harika örneklerin çıkması için olanak sağlıyor. Bu örnekleri ister yazma ve tülbent kenarlarında ister havlu kenarlarında isterseniz de fular ve şal gibi aksesuarların kenarlarında dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Özellikle de çeyizlerin baş tacı olarak bilinen bu oya örneklerini yapmak ve ortaya çıkarmak büyük bir yetenek ve el işi marifeti istiyor. Yapması oldukça zor olan ancak el alıştıktan sonra gayet kolay ve çeşitli olmaya başlayan oya örnekleri, çeyizlerde de çok eski dönemlerden bu yana karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Muazzam Renklerle Yapılan İğne Oyası Modeli

İğne Oyaları Göz Kamaştırıyor

İğne oyası oya modelleri gerçek anlamda göz kamaştırmaya devam ediyor. Çok eski dönemlere uzanan kökeni sayesinde, kadınlar tarafından gözde oya modelleri olarak kabul ediliyor ve karşımıza çıkmaya devam ediyor. Sünnet çeyizlerinden gelin çeyizlerine varana kadar her alanda görülen bu oyalar, basit modellerden zor modellere doğru ilerliyor. Oya örnekleri her geçen gün çeşitleniyor ve böylece bu oyaları yapmak isteyen hanımlar için de bir ders niteliği taşıyor. Kullanımı ile de herkesi kendine hayran bırakan iğne oyası modelleri, çeyizlerde ki tüm ihtişamı gözler önüne seriyor. İnce ve küçük modeller daha çok tülbentlerde, ağır ve büyük modeller ise daha çok havlularda kullanılıyor.

Muazzam Renklerle Yapılan İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.