Kolay Hobiler

Mücevher Gibi Parlayan Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

4 Kasım 2019
Mücevher Gibi Parlayan Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Öyle bir oya modeli düşünün ki mücevher gibi parlasın. İşte bu tığ işi modeli tamda düşündüğüz gibi.

Tığ İşlerinin Tercih Edilme Nedeni

Tığ işleri, pek çok hanım tarafından tercih edilen işlerin başında gelir. Bunun en önemli nedeni, tığ ile yapılacak işlerin son derece keyifli ve güzel olmasıdır. Yapılan tasarımlar oldukça zarif ve şık olacaktır. Yapımı da son derece kolay ve zevklidir. Yapan kişiye hoş zamanlar geçirmesine vesile olacak el sanatları arasındadır.

Anlatımlı oya modelleri, tığ işine yeni başlayanlar için kılavuz niteliğinde olacaktır. Bu sayede, en zor tasarımlar rahatlıkla yapılabilecektir. Bunun için görsel zenginliği olan anlatımı kolay dergi ve kaynak kitaplardan yararlanmakta fayda vardır. Günümüzde internetin yaygınlaşması, her evde internet bağlantısının olması da el sanatları sitelerine erişimi hızlandırmıştır. Eskiden büyüklerden öğrenilen bu el sanatları, rahatlıkla site ve dergilerden öğrenilecektir.

Mücevher Gibi Parlayan Tığ İşi Oya Yapımı

Tığ İle Yapılacak Farklı Modeller

Tığ ile yapılacak çok farklı modeller bulunur. Kişinin yaratıcılığını göstereceği en güzel el sanatları arasındadır. Yazma kenarları, kişisel süs ve evlerdeki eşya örtüleri, tığlar ile tasarlanabilir. Burada önemli olan, sebat ile yılmadan çalışmaktır. Yaptıkça, bir sonraki sefer çok daha güzel tasarımlar ortaya çıkacaktır. Kişinin evini süsleyen tığ işi örtüler, üzerine konulan objeleri de çok güzel gösterecektir. Çevreden takdir ve beğeni toplaması da yapan kişiyi mutlu ve motive edecektir. Hediye olarak ta yapılabilecek tığ işi tasarımlar, el emeğini yansıtması açısından oldukça kıymetlidir. Boş zamanları faydalı kılacak aktiviteler arasındadır.

Mücevher Gibi Parlayan Tığ İşi Oya Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.