Kolay Hobiler

Muhteşem Kafesli Örgü Modeli Yapılışı

31 Mart 2020
Muhteşem Kafesli Örgü Modeli Yapılışı

Örgü örme sezonu açıldı ve örecek olan kadınlar için çocukların çok seveceği kafesli örgü modelinin anlatımını paylaştık.

Örgü Modellerindeki Şıklık

Örgü modelleri konusunda yol gösterici ve öğretici olan pek çok site bulunmaktadır. Bu sitelerde yer alan resimli örgü tarifleri ile birbirinden şık modeller yaratılabilecektir. Örgü örmek isteyen kişinin tek yapması gereken, uygun şiş ve yumakların temin edilmesidir. Bu sayede, birbirinden güzel kazak ve hırkalar rahatlıkla örülecektir.

Kafesli Örgü Modeli Yapılışı

Kadın örgüleri en çok motif ve desenin kullanıldığı modellerle doludur. Her bayanın zevki farklı olacaktır. Mutlaka herkesi memnun edecek bir örgü modeli yaratılabilir. Kadın örgülerinde şık hırka ve şallar, en çok tercih edilen örgü tasarımlarıdır.

Hobiler Arasında Örgünün Yeri

Örgü yapılışları zevkli ve kolay olması sayesinde, en çok tercih edilen hobiler arasındadır. El emeği ve göz nurunu yansıtan örgüler hem duruşu hem de kalitesi ile tercih edilen uğraşlar arasındadır. Genç, yaşlı her kesimden insanın severek yapacağı örgü modelleri, çevreden büyük beğeni toplayacaktır. Bebekler için yapılacak örgüler de son derece şık duracaktır. Ayrıca, sağlıklı ve cilde dost iplikler kullanılmasından ötürü, annelerin tercihi olacaktır. Örgü ören kişi, kullanacağı iplik kalitesi ile de en sağlıklı tasarımları yapacaktır. Yakın çevreye verilecek hediyelikler arasında da örgü modellerin yeri çok özeldir. Kişiye özgü tasarlanan bu modeller, her zaman konfeksiyon ürünlerine nazaran daha kaliteli olacaktır. Kişiyi özel kılan modeller için, farklı örgü dergilerinden fikir alınabilir. Bu konuda çok sayıda kaynak bulunmaktadır.

Kafesli Örgü Modeli YapılışıETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.