Kolay Hobiler

Muhteşem Yağmur Damlası Motifli Yelek Örgü Modeli Yapılışı

5 Nisan 2020
Muhteşem Yağmur Damlası Motifli Yelek Örgü Modeli Yapılışı

Yağmur damlası motifleri ile iki şiş kullanarak harika örgüler örebilirsiniz. Yine çok işinize yarayacak motifleri ile göz kamaştıran bir örgü modeli.

Örgü birçok bayanın vakit geçirdiği bir hobidir. İster tığla ister şiş ile örgü görebilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tığ ve şişle örülecek pek çok farklı örgü modeli vardır. Yelek, hırka, atkı, şapka, eldiven, lif, eldiven, patik ve battaniye tığ ve şiş ile örülecek ürünler arasındadır. Örgü öreceğiniz zaman öncelikle ne öreceğinize karar vermelisiniz. Buna göre malzeme tedarik etmelisiniz. 

Dantel, tülbent, eldiven ve ince oyalar tığ ile örülürken şal hırka ve battaniye gibi kalın ürünler şişle örülür. Ancak tığ ve şiş alırken de öreceğiniz ürünün kalınlığı önemlidir. Tığ ya da şiş ne kadar kalın olursa öreceğiniz ürün de o kadar kalın olur. 

Yağmur Damlası Örgü Modeli

Örgü modelleri ile uğraşmak insana gerçekten stres attırıyor. Hele ki rengârenk ve birbirinden süslü motifler ile uğraşmak insanın zihnini açıyor ve günün yorgunluğunu alıp götürüyor. Televizyon izlerken, müzik dinlerken, arkadaşlarınızla sohbet ederken merak ettiğiniz bir örgüyü örebilirsiniz. Bu sayede hem kafa dinleyip hem de güzel tasarımlar elde edebilirsiniz. 

El emeği vererek yaptığınız örgü modellerini evinizde kullanabilir ya da satışa sunabilirsiniz. Günümüzde doğal ürün yok denecek kadar az olduğu için insanlar el örmesi ürünlere hayranlık duyuyor. Özelikle çeyiz setlerine koymak için lif, patik, havlu ve tülbent gibi örme ürünlerini sık sık satın alıyorlar. Sizde bu şekilde para kazanabilirsiniz. 

Yağmur Damlası Örgü ModeliETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.