Kolay Hobiler

Muhteşem Zarif Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapılışı

8 Mart 2020
Muhteşem Zarif Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapılışı

İğne oyası ustalarının oyacı kadınlara yapmalarını önerdikleri çiçekli oya modelini sizde hemen öğrenin!

İğne oyası Modelleri

Yazma kenarları olarak sık sık yapılan iğne oyası yapımı iğne ile tünel kazmak deyiminin bir benzeridir. Yapımı zahmetli ve zor üretilen bir iştir. İlmek ilmek sabırla ve çok güzel motiflerle mükemmel görseller oluşturan malzemeler yapılır. İğne oyası yapımı en ince el işi sanatıdır. Marifetli ellerde iğnenin oradan oraya girip çıkması ipliğin bir alttan bir üstten dolanması gibi farklı taktiklerle yapılan işler çok estetik görünümler kazanır. Eli yatkın olan herkesin yapabileceği iğne oyası yapıldıkça geliştirilir ve hızlandırılır. Belediye kurslarında yapımı öğretilir.

Ustaların Önerdiği İğne Oyası Yapılışı

İğne oyası ile şıklık

Çok şık masa örtüleri veya sehpa örtüleri modelleri ile evlere şıklık katılabilir. Havlu kenarları olarak yapılır ve en özel misafirler için saklanır. Ya da kapalı bayanlar için başörtüsü yazma kenarı en güzel iğne oyası modelleri ile oyalanıp kullanılır. Boş vakti olan ve hobi edinmek isteyen hereksin öğrenip yapabileceği oyalar bazı kadınlar içinde kazan sağlama amacıdır. En güzel şekilde işlerini tamamlayan kadınlar bu konuda o kadar yetenekli olmayan ya da vakti olup ta yapamayanlar için ücret karşılığı verir. Sipariş karşılığı istenilen işi istenilen modelde yapar ve bu yolla üretip kazanmış olur.

İlmek ilmek iğne oyası

İğne oyaları yapımı zor ama değeri ve güzelliği de buna göre belirlenen kıymetli bir işçiliktir. Emeği simgeler sabrı simgeler zarafeti sunar.

Ustaların Önerdiği İğne Oyası YapılışıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.